Trwa ładowanie...

Media: Emiraty są placem zabaw bogatych Rosjan. Dubaj stał się "Dubajgradem"

Zjednoczone Emiraty Arabskie to plac zabaw dla bogatych Rosjan, którzy kupują w Dubaju już więcej nieruchomości niż Brytyjczycy i Hindusi. Dubaj przekształcił się "Dubajgrad" - pisze holenderski dziennik "De Telegraaf". Emiraty nie pierwszy raz korzystają na międzynarodowych kryzysach, które przyczyniają się do wzrostu ich zamożności.

Widok na luksusowy hotel Burdż al-Arab w Dubaju Widok na luksusowy hotel Burdż al-Arab w Dubaju Źródło: Getty Images, fot: Christopher Pike
duymuzz
duymuzz

"Ciągle przylatują i odlatują rosyjskie prywatne odrzutowce, zakotwiczone są »megajachty« należące do oligarchów z tego kraju, a zagraniczne zakupy luksusowych willi i apartamentów są już zdominowane przez Rosjan" – wskazuje dziennik.

Rosjanie uciekają do ZEA

W ocenie holenderskich dziennikarzy Dubaj oraz stolica kraju Abu Zabi są niezwykle popularne wśród Rosjan, zarówno tych uciekających przed poborem do wojska, jak i sankcjami.

Centra handlowe w największych miastach Zjednoczonych Emiratów Arabskich są pełne bogatych klientek z Rosji, które jeszcze niedawno królowały w luksusowych butikach w Paryżu czy Londynie. "Władze są zachwycone rosyjskimi pieniędzmi, które pomogły krajowi błyskawicznie wyjść z kryzysu po pandemii koronawirusa" – podkreśla "De Telegraaf".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sztuka podróżowania - DS7

Dziennik przypominał, że na początku lutego br. wysoki rangą urzędnik amerykańskiego departamentu skarbu USA udał się do Emiratów, aby ostrzec tamtejsze władze, że pomoc Moskwie w unikaniu zachodnich sankcji będzie miała negatywne konsekwencje. "Na razie nie przynosi to żadnego skutku" – ocenia "De Telegraaf".

duymuzz

To nie pierwsza taka sytuacja

Warto przypomnieć, że w przeszłości Dubaj często korzystał na międzynarodowych kryzysach, zauważa holenderski dziennik.

"Podczas wojen w Zatoce Perskiej i Arabskiej Wiosny do miasta przenieśli się bogaci Arabowie. Teraz to Rosjanie wyprzedzili Brytyjczyków i Hindusów jako najwięksi nabywcy domów w Dubaju" – czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
duymuzz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
duymuzz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj