Trwa ładowanie...
d1njqap

Mężczyzna wrzucił monetę do silnika samolotu. Zrobił to "na szczęście"

Lot z miast Anqing do Kunming został odwołany. Powodem była awaria spowodowana nieodpowiedzialnym czynem jednego z pasażerów. Odbył się on następnego dnia po pełnej kontroli silnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ludzie rzucają monetę "na szczęście" przed odlotem
Ludzie rzucają monetę "na szczęście" przed odlotem (123RF)
d1njqap

Lot chińskich linii lotniczych "Lucky Air" został przełożony z powodu awarii silnika. 162 pasażerów zostało zmuszonych, aby polecieć następnego dnia.

Personel znalazł dwie monety w pobliżu lewego silnika. Po dokładnej kontroli okazało się, że juany wypadły z maszyny. Winowajca znalazł się od razu. 28-letni Lu przyznał, że rzucił monety podczas wejścia na pokład. Tłumaczył, że zrobił to "na szczęście".

Przewoźnik pozwał mężczyznę do sądu. Chce, aby zapłacił za anulowany lot. Linie żądają zwrotu w wysokości 140 tys. juanów, czyli niemal 80 tys. zł. Obecnie 28-letni Lu został aresztowany - spędzi w celi 7 dni.

d1njqap

To nie pierwszy tego typu przypadek, kiedy pasażer próbuje wrzucić monety do silnika samolotu. W 2017 r. odnotowano dwie podobne sytuacje. W pierwszej winna była starsza kobieta, która również leciała z Anqing "Lucky Air".

Natomiast inny pasażer, podróżujący z Szanghaju do Guangzhou na pokładzie China Southern Airlines, chciał zapewnić sobie pomyślność aż 9 monetami.

Rzucanie pieniędzy na szczęście wiąże się z niektórymi praktykami religijnymi i filozoficznymi, np. takimi jak buddyzm.

123RF

Źródło: independent.co.uk

d1njqap

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Brexit a chaos na lotniskach

d1njqap

Podziel się opinią

Share

d1njqap

d1njqap