Trwa ładowanie...
d1vxaxo

Mężczyzna zatrzymany przed wejściem do samolotu. Jego strój uznano za obraźliwy

Wsiadając do samolotu często można spotkać pasażerów w obcisłych lub odsłaniających sporą część ciała ubraniach. Okazuje się, że w niektórych liniach może być to niezgodne z regulaminem i skończyć się nawet niewpuszczeniem na pokład.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niektóre linie lotnicze mają zaostrzone restrykcje dotyczące ubioru pasażerów
Niektóre linie lotnicze mają zaostrzone restrykcje dotyczące ubioru pasażerów (Shutterstock.com)
d1vxaxo

Wielu z nas ubiera się do samolotu w wygodne i lekkie ubrania. Najczęściej wychodzimy z założenia, że nikomu nic do tego, co mamy na sobie. Jednak strój, jeśli jest niezgodny z regulaminem, może przysporzyć nam kłopotów i utrudnić dotarcie do miejsca docelowego.

W takiej sytuacji znalazł się Jordan Bishop, który chciał polecieć ze stolicy Indonezji do stolicy Arabii Saudyjskiej. Pracownicy linii Saudia zatrzymali mężczyznę przed wejściem na pokład samolotu w Dżakarcie uznając, że jego strój jest obraźliwy i może powodować dyskomfort u innych pasażerów. Niestosownym elementem ubioru mężczyzny były krótkie spodenki. Musiał on szybko zaopatrzyć się w długie spodnie, dzięki którym mógł zająć miejsce w maszynie i dolecieć do Rijadu.

Shutterstock.com
Podziel się

"Saudia prosi podróżnych o przestrzeganie regulaminu, według którego pasażerowie powinni być ubrani w sposób zgodny z 'dobrym smakiem' lub nieobrażający innych pasażerów" – można przeczytać na stronie linii lotniczej.

d1vxaxo

Powyższa zasada brzmi ogólnie, jednak więcej szczegółów można odnaleźć w starszej wersji regulaminu. Doprecyzowano w nim, że chodzi m.in. o kobiety odsłaniające nogi lub ramiona czy ubierające zbyt cienkie lub ciasne rzeczy. W przypadku mężczyzn wytyczne dotyczą szortów.

Pasażerowie na pokładzie samolotu linii Saudi Arabian Airlines
Podziel się

Uważaj, co na siebie zakładasz

Restrykcje dotyczące ubioru znajdziemy też m.in. w amerykańskich liniach: American Airlines, United, JetBlue czy Delta. W marcu 2018 r. głośno było o sprawie dwóch kobiet, którym United odmówiło wejścia na pokład, ponieważ miały na sobie legginsy. Z kolei w czerwcu br. do samolotu nie weszła Iryna Ivanova – ukraińska modelka, ponieważ jej sukienka nie zasłaniała dostatecznie bielizny.

d1vxaxo

Źródło: Fly4free.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wleciał w oko huraganu Florence. Nagranie z samolotu

d1vxaxo

Podziel się opinią

Share

d1vxaxo

d1vxaxo