Trwa ładowanie...

Międzyrzecki Rejon Umocniony. Telewizja History wyrusza na poszukiwanie prawdy

Każdy odcinek „Poszukiwaczy zaginionej prawdy” to podróż po Polsce śladem dziwnych i niewyjaśnionych dotąd opowieści. Poprzez rozmowy z mieszkańcami, analizy ekspertów oraz wizyty w archiwach i obiektach związanych ze sprawą, Jacek Podemski i Piotr Maszkowski postarają się oddzielić fakty od mitów.

Artykuł sponsorowany
Międzyrzecki Rejon Umocniony. Telewizja History wyrusza na poszukiwanie prawdyŹródło: Materiały prasowe
d6adbsb
d6adbsb

W *Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym (MRU) *- w gigantycznym kompleksie podziemnych fortyfikacji - przechowano po wojnie zrabowane dzieła sztuki - czy na pewno odnaleziono wszystkie komory i skrytki? Odpowiedź na to pytanie poznają widzowie oglądając drugi odcinek nowego programu "Poszukiwacze zaginionej prawdy” na kanale HISTORY w poniedziałek, 23 października o godz. 22:30.

Umocniony Łuk Odry i Warty (niem. Festungsfront Oder-Warthe Bogen) zwany najczęściej Międzyrzeckim Rejonem Umocnionym (MRU) to ogromny kompleks poniemieckich umocnień z okresu II wojny światowej. Jest to jedna z największych podziemnych fortyfikacji na świecie. W 1945 roku przesuwający się w stronę Berlina Rosjanie weszli do podziemi MRU i znaleźli tutaj 444 skrzynie wypełnione bezcennymi dziełami sztuki zrabowanymi z polskich zbiorów, które były tam magazynowane przez hitlerowców. Wielu znawców fortyfikacji twierdzi, że nie odkryto jeszcze wszystkich korytarzy i podziemnych magazynów w MRU, które mogły skrywać brakujące, bezcenne skarby kultury.

Prowadzący program Piotr Maszkowski i Jacek Podemski spotkają się z ekspertami, historykami i eksploratorami, którzy od lat badają międzyrzeckie podziemia. Zapytają ich czy jest możliwe, że wciąż nieodnalezione dzieła sztuki spoczywają gdzieś w podziemiach. Nowy odcinek programu "Poszukiwacze zaginionej prawdy” już w najbliższy poniedziałek o godz. 22:30 na kanale HISTORY.

Artykuł sponsorowany
d6adbsb

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6adbsb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj