Trwa ładowanie...

Miejsca na wakacje polecane przez polskich blogerów

Cudze chwalicie, swojego nie znacie. To zdanie idealnie pasuje do naszego narodowego przyzwyczajenia oraz niedostrzegania uroków pięknej Polski. Po co jednak jechać poza granice, kiedy jeszcze nie poznało się tego, co na miejscu? Serwis Nocowanie.pl postanowił sprawdzić, jakie miejsca w Polsce wybierają na wypoczynek blogerzy.

Miejsca na wakacje polecane przez polskich blogerówŹródło: Shutterstock.com
d3cgjq4
d3cgjq4

Poleski Park Narodowy

Polecają Beata i Przemysław Twardowscy - Pieszo i rowerem
Jedno z takich niedocenianych miejsc mieści się na wschodzie kraju. Mowa o nieodkrytym przez wielu Poleskim Parku Narodowym. Idealny jest zarówno dla samotnych wędrowców, wielbicieli podróży na dwóch kółkach, jak i rodzin z dziećmi. Jest to również nie lada gratka dla entuzjastów przyrody i rzadkich gatunków zwierząt, a szczególnie ptaków.

Poznanie fauny i flory umożliwia nam 6 specjalnych ścieżek przyrodniczo-dydaktycznych, mających długość nawet do 21 km. Ścieżki często prowadzą przez torfowe rejony parku, dlatego też w wielu miejscach chodzi się po kładkach, które są dodatkową atrakcją i nadają im specjalnego klimatu. Oprócz torfowisk w parku znaleźć możemy liczne jeziora, stawy, przeróżne typy lasów, bagna, wiele platform widokowych oraz miejsc do obserwowania ptaków. Jeśli lubimy spędzać noce pod chmurką, park daje również możliwość rozbicia namiotów w wytyczonych rejonach. Uroku tego miejsca tak naprawdę nie da się opisać. Trzeba go poczuć - zobaczyć żywą zieleń, usłyszeć prawdziwą ciszę, zachwycić się niesamowitym zachodem słońca, przedzierającego się przez konary drzew.

Karpacz

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Poleca Ewelina Gac - W poszukiwaniu
Jednym z moich ulubionych miejsc w Polsce jest Karpacz wraz z jego okolicami. To tam możemy uciec na moment od codzienności, schłodzić się w górach czy też zwiedzić przepiękne zamki i pałace Dolnego Śląska. Uwielbiam tamtejsze rejony choćby na długi weekend, kiedy w moment udaje się zregenerować siły w obliczu pięknej natury.

Jak skutecznie odpocząć w wakacje?

Tatry

Poleca Gosia Nowakowska - Ruda z wyboru

Na pewno wiele miejsc w Polsce zasługuje na odwiedzenie, ale ja prawie zawsze wracam w jedno. W Tatry, nasze najwyższe góry. Uważam Tatry za coś o wiele więcej niż ciekawostkę turystyczną, ładny widok z Gubałówki, czy ciekawe tło do zdjęć.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Dla mnie tatrzańskie szlaki to arena przygód, miejsce zetknięcia z potęgą natury i jej niezwykłym pięknem. Wyjście w góry to okazja do sprawdzenia samego siebie, a radość i satysfakcja ze zdobycia szczytu, nie mają sobie równych w nizinnym świecie. W górach cieszą rzeczy proste: herbata, chwilowy postój, to, że mgła rozwieje się choć na chwilę. Tam łatwiej jest być szczęśliwym. Poza szlagierowymi szlakami, o które zahaczają wszelkie zorganizowane wycieczki, jest wiele innych, nieco mniej znanych, a jeszcze ładniejszych i ciekawszych. W Tatrach jest bardzo wiele do odkrycia.

d3cgjq4

Pieniny

Polecają Olga i Kasia - Cudowne podróże

W te wakacje zachęcamy do odwiedzenia wyjątkowo zielonego zakątka Polski, jakim są przepiękne Pieniny. Najbardziej popularne to - kameralne Krościenko nad Dunajcem oraz uzdrowisko Szczawnica z odrestaurowanym parkiem zdrojowym. Koniecznie przespacerujcie się promenadą wzdłuż potoku Grajcarek.

Pieniny to też raj dla górołazów, którzy mogą zdobyć Trzy Korony, przejść Sokolą Perć i dotrzeć do Sokolicy, na której znajduje się symbol Pienin - reliktowa sosna zwana Kingą Pienińską. Jeśli zależy wam na pięknym widoku na Tatry, warto zajrzeć na Palenicę. Każdy powinien przeżyć spływ tratwą po Dunajcu i posłuchać opowieści flisaków.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Miłośnicy jazdy na rowerze znajdą tu szlaki rowerowe, dzięki którym można odwiedzić Czerwony Klasztor, gdzie odbywają się inscenizacje rycerskich turniejów. Osoby ceniące spokój docenią okolice Jaworek, skąd można podziwiać soczyście zielone hale, na których wypasają się stada owiec. Odwiedźcie Pieniny i przekonajcie się, jaki to uroczy zakątek naszej pięknej Polski.

d3cgjq4

Białowieża

Poleca Kasia Marczewska - Ruszaj w drogę

Wakacje kojarzą się z wypoczynkiem i spokojem. A taki znajdziesz w Białowieskim Parku Narodowym. W 1979 roku Puszcza Białowieska została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jej serce to Obszar Ochrony Ścisłej, chroniący prastary las. Tu wejdziesz tylko z przewodnikiem. Pozostałe trasy możesz przemierzać na własną rękę – piechotą albo rowerem.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

W Puszczy Białowieskiej mieszka 25 proc. światowej populacji żubra, ale jeśli tak jak ja nie miałeś szczęścia zobaczyć prawdziwego w lesie, to wynagrodzi ci to Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieży.

Do rezerwatu wybierz się ścieżką przyrodniczą "Żebra Żubra". Trzykilometrowa ścieżka wytyczona przez najpiękniejsze zakątki BPN w zeszłym roku przeszła gruntowny remont. Częściowo wiedzie przez drewnianą kładkę, a częściowo po ubitym terenie. Będziesz mieć wrażenie, jakbyś szedł po żubrzych żebrach.

d3cgjq4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cgjq4