Trwa ładowanie...
ycipk-11q8qk

Mieszkańcy niezadowoleni z przystanku Lublin Zachodni. "Czujemy się oszukani"

Z przystanku Lublin Zachodni będą odjeżdżać jedynie pociągi regionalne, choć miały także dalekobieżne. Mieszkańcy czują się oszukani i niezadowoleni, bo obiecywano im dworzec, który ułatwi podróżowanie. Tymczasem pieniądze przeznaczone na jego budowę zostały - jak uważa wielu miejscowych - "wyrzucone w błoto".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szumnie zapowiadana inwestycja okazała się być finalnie dużo mniej imponująca
Szumnie zapowiadana inwestycja okazała się być finalnie dużo mniej imponująca (Facebook.com/ Kolejowe Klimaty Podkarpacia i Lubelszczyzny)
ycipk-11q8qk

Informacje o pociągach regionalnych i dalekobieżnych nie raz pojawiały się w opisach nowego przystanku. Tych drugich nie przewiduje jednak nowy rozkład jazdy, który został już oficjalnie ogłoszony przez Polskie Linie Kolejowe i obowiązywać będzie od połowy grudnia. Nie pojawia się w nim ani jeden pociąg należący do PKP intercity.

– Rozpatrujemy możliwość zatrzymania pociągów na przystanku Lublin Zachodni, jednak nasze pociągi jeszcze nie będą tam zatrzymywać się w rozkładzie jazdy 2019/20 – informuje Agnieszka Serbeńska z centrali PKP Intercity. – Postoje dalekobieżnych składów w tym miejscu na pewno mogą być atrakcyjne dla podróżnych. Musi jednak być zapewniona odpowiednia miejska infrastruktura, prowadząca do obszaru kolejowego, umożliwiająca dogodny dojazd i dojście dla pasażerów wsiadających do pociągów na przystanku Lublin Zachodni – dodaje Serbeńska.

ycipk-11q8qk

Plany na budowę drogi jak dotąd niestety jeszcze się nie pojawiły, a więc nie jest powiedziane, że pociągi dalekobieżne zawitają w 2021 r. na peronie w Lublinie Zachodnim. Podróżni są również niezadowoleni z powodu zadaszenia, którego pomimo szumnych zapowiedzi finalnie nie uwzględniono w realizacji projektu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Czekoladowy pociąg na dworcu Warszawa Główna

ycipk-11q8qk
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-11q8qk

ycipk-11q8qk
ycipk-11q8qk