Trwa ładowanie...
d2y7h7h

Dolny Śląsk. Wybudowano dworzec autobusowy, na który dojazd jest zbyt stromy

W Trzebnicy na Dolnym Śląsku wybudowano centrum przesiadkowe, które kosztowało 2 mln zł. Funkcjonowanie dworca uniemożliwia jednak kilka kwestii. Po pierwsze, lokalizacja nie odpowiada pasażerom, a po drugie, droga dla autobusów jest zbyt stroma.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na dworcu znajduje się 8 stanowisk dla autobusów i 36 miejsc parkingowych
Na dworcu znajduje się 8 stanowisk dla autobusów i 36 miejsc parkingowych (Facebook.com/ Trzebnica)
d2y7h7h

Nowe centrum przesiadkowe znajduje się koło stacji PKP w Trzebnicy na Dolnym Śląsku. Jest tam aż osiem stanowisk dla autobusów. Niemal pół roku po otwarciu inwestycji okazało się, że dworzec nie funkcjonuje tak, jak życzyliby sobie tego mieszkańcy i inwestorzy.

Stacja autobusowa okazała się bardzo nietrafioną inwestycją. Burmistrz Trzebnicy, Marek Długozima twierdzi, że nikt nie spodziewał się problemów z dojazdem. Droga na dworzec jest wyjątkowo stroma, śliska i nierówna. Przewoźnicy nie chcą tam jeździć, bo niszczą się przez to autobusy.

Problemem jest również lokalizacja dworca. Nie znajduje się on w centrum Trzebnicy, co jest uciążliwe przede wszystkim dla starszych ludzi. Nie ma tam też poczekalni ani nawet żadnego budynku. Burmistrz jednak przekonuje, że funkcją nowego obiektu jest właśnie szybka przesiadka. Jego zdaniem ludzie nie mają czasu na przesiadywanie w poczekalniach dworcowych. Czy aby na pewno?

d2y7h7h

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: To, co usłyszała od bezdomnego, było początkiem wielkiej akcji społecznej. Mogłeś widzieć ich na dworcu

d2y7h7h

Podziel się opinią

Share

d2y7h7h

d2y7h7h