Trwa ładowanie...
d2rumd6

Mikołaj już leci. Zobacz jego trasę na radarze

Na portalu flightradar.com można obserwować trasę św. Mikołaja. Twórcy popularnej od kilku lat w wigilię puszczają oko do użytkowników. W wigilię na radarze umieszczają pędzącego do dzieci na całym świecie Mikołaja w saniach. Prosty zabieg marketingowy, a tyle radości!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ok. godz. 9 Mikołaj mijał Australię
Ok. godz. 9 Mikołaj mijał Australię (Flightradar.com)
d2rumd6

Flightradar.com to portal, który zajmuje się dostarczaniem informacji na temat cywilnego ruchu lotniczego. Dzięki interaktywnej mapie użytkownik może uzyskać informacje dotyczące aktualnego statusu niemal każdego lotu cywilnego i obserwować ruch lotniczy na całym świecie. Z informacji można wyczytać m.in. jaki typ samolotu obsługuje dany lot, na jakiej wysokości się znajduje czy z jaką prędkością leci. Od kilku lat 24 grudnia można także sprawdzić, gdzie w danym momencie znajdują się sanie św. Mikołaja.

Obserwacja sań św. Mikołaja nie jest prosta, bo zaprzężone w renifery poruszają się ponad 1500 km/h. Nie jest niemożliwe uchwycenie przystanków w konkretnych domach, ale można zobaczyć, że pojazd znajduje się na ok. 12 tys. km wysokości. Jak na razie udało mu się odwiedzić Wyspy Salomona (na wschód od Nowej Gwinei) oraz Australię. Był tam ok. godz. 9 polskiego czasu. Przy okazji mijał samolot z Hongkongu do Sydney czy z Sydney do Dubaju. Czy i kiedy zawita do Polski? Trzeba obserwować! (Aktualizacja: w okolicach Polski można było wypatrzeć Mikołaja ok. godz. 15).

   Flightradar.com

Niecałe dwa tygodnie temu na stronie serwisu mozna było podziwiwać choinkę, którą "rysowali" na niebie piloci Airbusa linii Emirates.

    WP.PL

Zobacz też: Modna choinka w Boże Narodzenie 2017.

d2rumd6

Podziel się opinią

Share

d2rumd6

d2rumd6