Trwa ładowanie...

"Milionerzy". Która z wielkich Egipcjanek przywdziewała męskie stroje i zakładała brodę?

W wyemitowanym 21 października odcinku "Milionerów" padło pytanie za gwarantowaną sumę 125 tys. zł. Uczestnik programu musiał zgadnąć, która z wielkich Egipcjanek przywdziewała męskie stroje i zakładała brodę?

Świątynia Hatszepsut w EgipcieŚwiątynia Hatszepsut w EgipcieŹródło: 123RF, fot: dogstock
d3jnxts
d3jnxts

W środowym odcinku programu telewizji TVN - "Milionerzy" padło pytanie za kwotę 125 tys. zł. Uczestnik musiał wykazać się w nim znajomością historii.

"Milionerzy" - pytanie za 125 tys. zł

Hubert Urbański zapytał: "Nefertari, Nefretete, Hatszepsut czy Kleopatra VII? Która z tych wielkich Egipcjanek przywdziewała męskie stroje i zakładała brodę?". Do wyboru były jak zwykle cztery odpowiedzi:

A: Nefertari,

d3jnxts

B: Nefretete,

C: Hatszepsut,

D: Kleopatra VII.

Gracz z Poznania nie kojarzył, która z wymienionych Egipcjanek mogła przywdziewać męskie stroje i zakładać brodę. Pan Artur powiedział, że z całej czwórki najwięcej mówi mu - jak powiedział - piękna Nefretete.

Uczestnik nie dysponował już żadnym kołem ratunkowym, ale zaryzykował i strzelił, że Egipcjanką, która przywdziewała męskie stroje i zakładała brodę była właśnie Nefretete. Była to błędna odpowiedź. Z programu odszedł z wygraną w wysokości 40 tys. zł.

Która z wielkich Egipcjanek przywdziewała męskie stroje i zakładała brodę?

Hatszepsut w muzeum w Monachium Wikimedia Commons
Hatszepsut w muzeum w MonachiumŹródło: Wikimedia Commons

Poprawna odpowiedź to C, czyli Hatszepsut - druga w historii władczyni starożytnego Egiptu. Ze względu na pełnioną rolę przywdziewała męskie stroje i zakładała brodę.

d3jnxts

Jednym z miejsc ku czci tej władczyni jest Świątynia Hatszepsut zwana "Świątynią Milionów Lat". Ta egipska budowla sakralna zbudowana u stóp gigantycznej ściany skalnej w Deir el-Bahari to świątynia grobowa królowej Hatszepsut.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Niebywałe odkrycie w Egipcie. Ponad 80 nowych sarkofagów z mumiami

d3jnxts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jnxts