Trwa ładowanie...
d2kh370

Morze pełne gwiazd. Spektakularne zjawisko przyrody

Za dnia zwykła plaża, nocą zmienia się nie do poznania. Niebo u stóp, mówią ci, którzy mieli to szczęście zobaczyć ją na żywo. Na wyspie Vaadhoo na Malediwach morze zdaje się być pełne gwiazd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Widok plaży nocą zapiera dech w piersiach.
Widok plaży nocą zapiera dech w piersiach. (Youtube.com)
d2kh370

Dlaczego tak się dzieje? W rzeczywistości jest to fitoplankton. I to dzięki niemu o tym miejscu mówi się "gwiaździste wybierze". Fitoplankton ma ciekawą zdolność, zwaną bioluminescencją. Tak naprawdę światło to ma chronić jedne organizmy przed drugimi przed pożarciem.
"Niesamowitym jest, że ta ilustracja przypominająca bezmiar kosmosu jest w rzeczywistości ilustracją najbardziej pierwotnej walki o przetrwanie. Jest również jednym z najbardziej niezapomnianych widoków" – czytamy na "Moje Malediwy". Bo kiedy zapada zmrok, plaża zaczyna mienić się błękitnym światłem.

Malediwy to archipelag na Oceanie Indyjskim, położony około 500 km na południowy zachód od południowego krańca Indii. To samotne wyspy. Najwyższy punkt leży zaledwie dwa metry ponad powierzchnią poziomu morza. Przez zjawisko podwyższenia temperatury planety powodowane obecnością gazów cieplarnianych w atmosferze, wyspy zagrożone są całkowitym zalaniem.

   Youtube.com
(Youtube.com)
   Youtube.com
(Youtube.com)
   Youtube.com
(Youtube.com)

Zobacz też: Wrak niemieckiego u-boota na dnie u wybrzeży Belgii

d2kh370

Podziel się opinią

Share
d2kh370
d2kh370