Trwa ładowanie...
ycipk-2w2z46

Most Tumski idzie do remontu. Odepnij swoją kłódkę

Przyczepiłeś kłódkę do Mostu Tumskiego we Wrocławiu? Możesz ją teraz zabrać – apeluje miejski zarządca dróg. Zabytkowy most idzie do remontu, a "dowodów miłości" zebrało się już kilka ton.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Moście Tumskim wisi kilka ton kłódek miłości
Na Moście Tumskim wisi kilka ton kłódek miłości (Shutterstock.com)
ycipk-2w2z46

Zakochani na stalowej konstrukcji zawieszają kłódki, aby ich uczucie przetrwało jak najdłużej. XIX-wieczny obiekt, który nie był remontowany od zakończenia II wojny światowej – teraz wymaga renowacji. Zbędny balast stanowią "dowody miłości", które trzeba teraz zdjąć i umieścić w innym miejscu. Najlepiej więc, żeby zgłosili się po nie właściciele.

Podczas remontu most zostanie oczyszczony, naprawione będą podpory kamienne wrocławskiego mostu, jezdnia i chodniki. Stalowe części mostu zostaną oczyszczone metodą piaskowania. Przy wapiennych figurach świętych Jana Chrzciciela i Kingi zostaną odtworzone historyczne latarnie.

Wykonawca, który zostanie wyłoniony w przetargu, rozpocznie prace na początku drugiego kwartału tego roku. Remont powinien potrwać do końca tego roku. W tym czasie most zostanie wyłączony z ruchu.

ycipk-2w2z46
Shutterstock.com
Podziel się

Jeśli nie zdążysz zdjąć swojej kłódki, będziesz mógł ją odebrać w magazynie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. Jednak najlepiej zrobić to teraz, żeby nie musieć przeszukiwać tej jedynej wśród kilku ton innych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2w2z46

Zobacz też: Szczątki kobiety sprzed 3 tys. lat. "Mogła być czarownicą"

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2w2z46

ycipk-2w2z46
ycipk-2w2z46