WP

Most Tumski idzie do remontu. Odepnij swoją kłódkę

Przyczepiłeś kłódkę do Mostu Tumskiego we Wrocławiu? Możesz ją teraz zabrać – apeluje miejski zarządca dróg. Zabytkowy most idzie do remontu, a "dowodów miłości" zebrało się już kilka ton.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Moście Tumskim wisi kilka ton kłódek miłości
Na Moście Tumskim wisi kilka ton kłódek miłości (Shutterstock.com)
WP

Zakochani na stalowej konstrukcji zawieszają kłódki, aby ich uczucie przetrwało jak najdłużej. XIX-wieczny obiekt, który nie był remontowany od zakończenia II wojny światowej – teraz wymaga renowacji. Zbędny balast stanowią "dowody miłości", które trzeba teraz zdjąć i umieścić w innym miejscu. Najlepiej więc, żeby zgłosili się po nie właściciele.

Podczas remontu most zostanie oczyszczony, naprawione będą podpory kamienne wrocławskiego mostu, jezdnia i chodniki. Stalowe części mostu zostaną oczyszczone metodą piaskowania. Przy wapiennych figurach świętych Jana Chrzciciela i Kingi zostaną odtworzone historyczne latarnie.

Wykonawca, który zostanie wyłoniony w przetargu, rozpocznie prace na początku drugiego kwartału tego roku. Remont powinien potrwać do końca tego roku. W tym czasie most zostanie wyłączony z ruchu.

WP
Shutterstock.com
Podziel się

Jeśli nie zdążysz zdjąć swojej kłódki, będziesz mógł ją odebrać w magazynie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. Jednak najlepiej zrobić to teraz, żeby nie musieć przeszukiwać tej jedynej wśród kilku ton innych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP

Zobacz też: Szczątki kobiety sprzed 3 tys. lat. "Mogła być czarownicą"

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP