Trwa ładowanie...

Rekin tak urósł, że trzeba było znaleźć mu nowy dom. W Londynie

Rekin, żarłacz czarnopłetwy, we wrocławskich Arkadach urósł do tak wielkich rozmiarów, że zaczęło brakować mu miejsca. Na szczęście znalazł nowy dom – w London Aquarium.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Rekin tak urósł, że trzeba było znaleźć mu nowy dom. W LondynieŹródło: Materiały prasowe
d2wfkiw

Żarłacz czarnopłetwy był najstarszym mieszkańcem akwarium we Wrocławiu. Miał już 12 lat i choć dobrze się zaaklimatyzował w zbiorniku, to znacznie urósł, zaczęło mu być zbyt ciasno. Rekiny oddychają tylko podczas pływania, muszą więc być w ciągłym ruchu.

– Zwróciliśmy się z propozycją przyjęcia żarłacza do kilku międzynarodowych oceanariów, na naszą ofertę pozytywnie odpowiedziało London Aquarium – mówi w rozmowie z WP Agnieszka Solarz, dyrektor marketingu obiektów komercyjnych w LC Corp SA.

Akcja wyławiania rekinów z akwarium w Arkadach Wrocławskich została przeprowadzona w nocy 22 stycznia. To było dość skomplikowane przedsięwzięcie, do którego zaangażowano wielu specjalistów, nurków, weterynarzy, pracowników wrocławskiego zoo i przedstawicieli firmy Aqua Serwis, która opiekuje się rybami. Do transportu zwierząt zatrudniono doświadczoną, holenderską firmę De Jong Marinelife.

d2wfkiw

Zapytaliśmy, czy trzeba było usypiać zwierzę, żeby można było je odłowić.

– Nie, nie było takiej potrzeby. Zresztą rekin mógłby tego nie przeżyć. Mieliśmy przygotowanych kilka wariantów. Ale wszystko poszło bardzo sprawnie. Szybko udało się rybę odłowić. Po czym została przetransportowana do tira, który w gotowości czekał na rampie. To specjalna ciężarówka wypełniona ciepłą wodą o temp. 26 st. C, bo rekiny właśnie w takiej czują się dobrze – zdradza kulisy akcji Agnieszka Solarz.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W London Aquarium dom znalazł również inny towarzysz z wrocławskich Arkad, sześcioletni rekin rogaty australijski.

d2wfkiw

– Postanowiliśmy nie rozdzielać ryb i umożliwić im wspólne życie w miejscu, które zapewni najlepsze możliwe warunki i jest wyspecjalizowane w hodowli rekinów – wyjaśnia Solarz. – Odławianie drugiej ryby poszło jeszcze sprawniej. Nurek wszedł do akwarium, włożył go do siatki, umieścił w specjalnym pojemniku, a następnie nasz "rogacz" trafił do przenośnego akwarium w tirze.

Pozostałych mieszkańców, czyli drobne ryby i sporej wielkości murena, a także skały koralowe, będzie można niedługo podziwiać w Afrykarium Zoo Wrocław.

– Likwidacja akwarium zbiegła się też z dużymi zmianami, jakie przechodzą obecnie Arkady Wrocławskie, obejmującymi między innymi modernizację i reorganizację wnętrz oraz nową strategię marketingową. W ostatnim czasie odświeżyliśmy też kreacje promujące centrum handlowe i konsekwentnie staramy się budować unikatową w skali miasta ofertę usługowo-handlowo-rozrywkową dla rodzin – dodaje dyrektor.

d2wfkiw

W czwartek 24 stycznia przedstawiciele wrocławskiego domu handlowego poinformowali WP, że rekiny szczęśliwie dotarły do nowego domu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wrocław: teatr nocą

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2wfkiw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wfkiw