Trwa ładowanie...
d2q2nuj

Na Sycylii oferowano domy za 1 euro. Wiemy, za ile ostatecznie je sprzedano

Władze Sambuca, miejscowości na włoskiej Sycylii, od lat walczą z wyludnieniem. Niedawno wystawiono na sprzedaż domy za 1 euro, aby zachęcić do osiedlania się w tym mieście. Zgłosiło się tylu chętnych, że konieczne było przeprowadzenie aukcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W miejscowości Sambuca można było kupić domy za 1 euro
W miejscowości Sambuca można było kupić domy za 1 euro (123RF)
d2q2nuj

Jakiś czas temu władze niewielkiej miejscowości Sambuca na Sycylii oferowały domy w bardzo korzystnej cenie. Chodziło wówczas o nieruchomości, które miały kosztować 1 euro.

Domy o powierzchni od 40 do 150 m kw. były w nie najlepszym stanie, więc zainteresowani musieli wyrazić gotowość remontu w ciągu trzech lat od kupna oraz wpłacić kaucję w wysokości 5 tys. euro.

d2q2nuj

Okazuje się, że sycylijskie nieruchomości cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że konieczna była aukcja, której cena wywoławcza wynosiła 1 euro. Burmistrz miasta dostał ponad 100 tys. zgłoszeń.

Ostatecznie wiadomo, że udało się sprzedać 16 domów. Najtańszy kosztował 5 tys. euro (ok. 21 500 zł), najdroższy – 25 tys. (ok. 107 tys. zł). Władze miejscowości, która od lat walczy z wyludnieniem, mają nadzieję, że w ten sposób uda się sprowadzić do miasta więcej mieszkańców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2q2nuj

Podziel się opinią

Share

d2q2nuj

d2q2nuj