Trwa ładowanie...
d3on43p

Wakacje na Sycylii. Wszystko, co musisz wiedzieć o włoskiej wyspie

W tym roku planujesz wakacje w słonecznej Italii? Gorąco polecamy Sycylię! Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze hotelu i co zrobić, aby urlop we Włoszech był udany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Sycylia jest często wybieranym miejscem na urlop przez gwiazdy światowej sławy
Sycylia jest często wybieranym miejscem na urlop przez gwiazdy światowej sławy (Pixabay.com, Fot: OrcaTec)
d3on43p

Sycylia – wakacje z gwiazdami

Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym. W tym swoistym tyglu kultur oraz zwyczajów znajdziemy odbicie najeźdźców z przeszłości: Arabów, Normandów, Wenecjan. Ma to przełożenie na niepowtarzalne zabytki, starożytne miasta i niesamowitą kuchnię. A jeśli dodamy do tego wspaniałe plaże, wulkaniczny krajobraz, przyzwoite ceny, nie dziwi popularność Sycylii wśród największych światowych gwiazd. Urlopy spędzali tutaj Elizabeth Taylor, Richardem Burtonem, Madonna czy Richard Depardieu, który miał na Sycylii posiadłość.

Rosyjscy miliarderzy i celebryci również upodobali sobie wyspę na miejsce letnich wypadów. Można było tutaj spotkać Scarlett Johansson, a z naszych rodzimych gwiazd Stefano Terrazzino, Joannę Horodyńską, Anetę Zając czy Paulinę Biernat. To właśnie na Sycylii Luci Guadagnino nakręcił "Nienasyconych", głośny film z pierwszoligowymi aktorami, jak Tilda Swinton, Ralph Fiennes, Dakota Johnson i Matthias Schoenaerts.

Ortygia w Syrakuzach Wikimedia Commons CC BY-SA
Ortygia w Syrakuzach (Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: Agostino Sella)

Sycylia – z jakich lotnisk z Polski się tu dostaniemy?

Największe polskie lotniska dzieli od Sycylii ok. 3-godzinny lot bez przesiadek. Najpopularniejsze połączenie lotnicze odbywa się z portu w Warszawie do Katanii.

Najważniejsze porty lotnicze na Sycylii to:

d3on43p

Sycylia – jaki hotel wybrać?

Najbardziej komfortową opcją wypoczynku na Sycylii jest wyjazd zorganizowany. Biura podróży w każdym sezonie prześcigają się w ciekawych ofertach. Za tydzień w czerwcu ze śniadaniami i z przelotami zapłacimy niewiele ponad 2 tys. zł od osoby.

To korzystne propozycje, zwłaszcza dla osób, które preferują stołowanie się na mieście, w kurortach pełnych klimatycznych knajpek i restauracji. Prawie każda z popularniejszych plaż na Sycylii dysponuje barami z przekąskami, więc podczas błogiego leżakowania na wybrzeżu z pewnością nie zgłodniejemy. A jeśli wieczorem nie będzie nam się chciało wychodzić z hotelu, na miejscu można zawsze zarezerwować stolik w restauracji i wybrać coś z szerokiego i urozmaiconego menu.

Lazurowe morze na sycylijskim wybrzeżu Pixabay.com
Lazurowe morze na sycylijskim wybrzeżu (Pixabay.com, Fot: Comanche0)

Polecamy obiekty 4- lub 5-gwiazdkowe, dysponujące własnymi basenami zewnętrznymi, w niewielkiej odległości od morza z dobrym widokiem. Sprawdzajmy również opinie o każdym miejscu na portalach branżowych i stronach biur podróży, dzięki czemu zmniejszymy szanse, że pobyt w resorcie rozczaruje towarzyszy podróży. Ceny wakacji w wybranych przez nas hotelach w formule all inclusive z przelotami, są również bardzo interesujące. 7 dni takiego wypoczynku, w niezłej lokalizacji, z przelotami i transferami, to koszt co najmniej 2,4 tys. zł od osoby.

*Ceny są aktualne na dzień publikacji materiału.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3on43p

Podziel się opinią

Share
d3on43p
d3on43p