ycipk-2o7uxl

Na tej plaży można zginąć. Jest jedną z najniebezpieczniejszych

Jedna z najniebezpieczniejszych plaż na świecie znajduje się w Australii. Turystom kategorycznie odradza się kąpieli w tamtym rejonie. Dlaczego? Czają się tam groźne zwierzęta morskie. I nie chodzi tylko o rekiny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rekiny  nie są jedynym niebezpieczeństwem czyhającym  na ludzi w głębokich wodach.
Rekiny nie są jedynym niebezpieczeństwem czyhającym na ludzi w głębokich wodach. (Shutterstock.com)
ycipk-2o7uxl

Turyści, wybierający się na wakacje do Australii powinni unikać kąpieli w wodach w okolicy północno-wschodniego wybrzeża stanu Queensland oraz południowego wybrzeża wyspy Tiwi. Ciepłe wody w tamtych rejonach upodobały sobie szczególnie rekiny, które stanowią niewątpliwe zagrożenie dla ludzkiego życia. I choć są to największe drapieżniki w tamtym rejonie, to okazuje się, że nie są one najniebezpieczniejsze. Są też inne, mniejsze zwierzęta morskie, które zagrażają ludziom trucizną, którą w sobie noszą.

Są to m. in. meduzy, nazywane "osami morskimi”. Te są szczególnie niebezpieczne, ze względu na swe niewielkie rozmiary i ogromną "siłę rażenia”. Ich maleńkie żądła wstrzykują śmiertelnie niebezpieczną truciznę, która powoduje paraliż i nierzadko prowadzi także do zgonu. Dlatego zamiast narażac życie i korzystać z uroków plaży w tym rejonie, lepiej wybrać się na wschodnie wybrzeże, np. okolice Gold Coast, czy Airlie Beach, gdzie zagrożenie nie jest tak duże.

ycipk-2o7uxl

Za równie niebezpieczną plażę uchodzą również tzw. "Malediwy dla ubogich”, zwane także "chemicznymi Karaibami”. Tam zaś kąpiel jest niewskazana ze względu na znajdującą się nieopodal fabrykę sody, która zanieczyszcza plażę i okoliczne wody, czyniąc je nienaturalnie białymi. Turyści i tak jeżdżą tam, by na własne oczy zobaczyć biały piasek. Wielu z nich można zobaczyć pluskających się beztrosko w zanieczyszczonej wodzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zobacz też: Jak wygląda życie w restauracji „od kuchni”?

ycipk-2o7uxl
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2o7uxl

ycipk-2o7uxl
ycipk-2o7uxl