Trwa ładowanie...

Najlepsze i najgorsze linie lotnicze na świecie. Które nie zawiodły podczas jesiennych huraganów?

Amerykański, mało znany polskim podróżnym przewoźnik został uznany najlepszą linią lotniczą na świecie pod względem punktualności i bezpieczeństwa. Natomiast ostatnie, niechlubne miejsca zajęli Azjaci. Powodów do zadowolenia nie ma też m.in. Air France.

Share
Najlepsze i najgorsze linie lotnicze na świecie. Które nie zawiodły podczas jesiennych huraganów?
Źródło: Shutterstock.com
d7og7nw

Przygotowany przez brytyjskiego dostawcę ubezpieczeń medycznych Get Going ranking obejmuje ponad 40 linii lotniczych. Pod uwagę wzięto takie kryteria, jak bezpieczeństwo, liczbę odwołanych lotów czy opóźnień, ale tylko w jednym, konkretnym miesiącu – we wrześniu, kiedy szalał huragan Irma. Wielu przewoźników miało wtedy problemy z punktualnością, ale wszyscy, których uwzględniono w zestawieniu, wyrazili zgodę na opublikowanie swoich wyników.

Miejsce 1. GoJet Airlines
Na czele rankingu znalazł się amerykański przewoźnik GoJet, którego bazy stanowią lotniska w Chicago i Denver. Powstała w 2004 r. linia w czasie wrześniowych huraganów miała w badanym okresie średnie opóźnienie 33 min. Przewoźnik otrzymał najwyższe oceny dotyczące bezpieczeństwa.

Załoga GoJet Airlines
Źródło: Załoga GoJet Airlines

Miejsce 2. ANA
Japońska linia lotnicza miała zaledwie 0,17 proc. odwołanych lotów. Świetne oceny dotyczące bezpieczeństwa i zadowolenie klientów sprawiły, że All Nippon Airways stanął na podium.

d7og7nw

Miejsce 3. Air New Zealand
Air New Zealand często zajmuje czołowe miejsca w rankingach linii lotniczych. Tym razem znalazła się w pierwszej trójce. Anulowane bilety wyniosły 1 proc. wszystkich rezerwacji, z kolei opóźnionych lotów było tylko nieco ponad 5 proc.

Zobacz też: Linie lotnicze przywiązują coraz większą wagę do jakości obsługi pasażera

Miejsce 4. Swiss
Choć szwajcarskiemu przewoźnikowi spadła zarówno ocena dotycząca bezpieczeństwa, jak i zadowolenia klientów, to znalazł się on na 4. miejscu. To dzięki niskiemu wskaźnikami anulowanych oraz opóźnionych lotów.

Miejsce 5. Turkish Airlines
Pierwszą piątkę zamykają Turkish Airlines. Rok 2017 nie był łatwy dla linii. Zawirowania polityczne czy strajki odbiły się na kondycji firmy, jednak mimo wszystko trzyma fason. To zasługa małej liczby odwołanych lotów i doskonałej oceny bezpieczeństwa.

Najgorsze linie lotnicze wg Get Going

W końcu rankingu znaleźli się tacy przewodnicy, jak: Virgin Atlantic, Hainan Airlines, JetBlue, Air France, West Air, Hong Kong Airlines, Eastern Australia Airlines, Cobham czy Air Asia. Ostatnie miejsce przypadło Air China.

Źródło: TVN24 BiS

d7og7nw

Podziel się opinią

Share
d7og7nw
d7og7nw