Trwa ładowanie...

Najlepsze miasto do życia. Wiedeń na szczycie prestiżowego rankingu

Wiedeń został uznany za najlepsze miasto do życia na świecie już 10. rok z rzędu. To m.in. dzięki bogatemu dziedzictwu kulturowemu czy doskonałemu systemowi edukacji.

Najlepsze miasto do życia. Wiedeń na szczycie prestiżowego rankinguŹródło: Shutterstock.com
duymuzz
duymuzz

Stolica Austrii znalazła się na szczycie rankingu "Quality of Living", który w 2019 r. zdecydowanie zdominowały europejskie miasta. Aż trzynaście z 20 najlepszych miejsc na świecie do życia znajduje się w Europie.

Istnieje wiele powodów, dla których Wiedeń zajął tak wysokie miejsce. Bogate dziedzictwo kulturowe, doskonały system edukacji, dostęp do tanich mieszkań, a także gęstość zaludnienia i wskaźnik przestępczości, które są wyjątkowo niskie. Stolica Austrii jest chętnie odwiedzana przez Polaków - znajduje się ok. 300 km od granicy naszego kraju.

Zurych, największe miasto Szwajcarii, zajęło drugie miejsce pod względem ogólnej jakości życia, a na trzecim wylądowały jednocześnie Auckland, Monachium i Vancouver.

ZOBACZ TEŻ: Ranking najtańszych miast

Roczny ranking "Quality of Living" uwzględnia aż 231 miast z całego świata. Komisja rozpatruje je pod względem m.in. takich czynników, jak: stabilność polityczna, przestępczość, dostęp do opieki zdrowotnej, edukacji, rekreacji i transportu publicznego.

duymuzz

W rankingu znalazły się również dwa Polskie miasta - Warszawa, która uplasowała się na 82. miejscu i Wrocław, który zajął miejsce 100.

10 najlepszych miast na świecie pod względem jakości życia:

1. Wiedeń, Austria
2. Zurych, Szwajcaria
3. Vancouver, Kanada
3. Monachium, Niemcy
3. Auckland, Nowa Zelandia
5. Düsseldorf, Niemcy
6. Frankfurt, Niemcy
7. Kopenhaga, Dania
8. Genewa, Szwajcaria
9. Bazylea, Szwajcaria

10. Sydney, Australia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

duymuzz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duymuzz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj