Trwa ładowanie...
d20z9kl

Najlepsze miasto do życia. Wiedeń na szczycie prestiżowego rankingu

Wiedeń został uznany za najlepsze miasto do życia na świecie już 10. rok z rzędu. To m.in. dzięki bogatemu dziedzictwu kulturowemu czy doskonałemu systemowi edukacji.
Share
Stolica Austrii jest chętnie odwiedzana przez Polaków - znajduje się ok. 300 km od granicy naszego kraju
Stolica Austrii jest chętnie odwiedzana przez Polaków - znajduje się ok. 300 km od granicy naszego krajuŹródło: Shutterstock.com
d20z9kl

Stolica Austrii znalazła się na szczycie rankingu "Quality of Living", który w 2019 r. zdecydowanie zdominowały europejskie miasta. Aż trzynaście z 20 najlepszych miejsc na świecie do życia znajduje się w Europie.

Istnieje wiele powodów, dla których Wiedeń zajął tak wysokie miejsce. Bogate dziedzictwo kulturowe, doskonały system edukacji, dostęp do tanich mieszkań, a także gęstość zaludnienia i wskaźnik przestępczości, które są wyjątkowo niskie. Stolica Austrii jest chętnie odwiedzana przez Polaków - znajduje się ok. 300 km od granicy naszego kraju.

d20z9kl

Zurych, największe miasto Szwajcarii, zajęło drugie miejsce pod względem ogólnej jakości życia, a na trzecim wylądowały jednocześnie Auckland, Monachium i Vancouver.

ZOBACZ TEŻ: Ranking najtańszych miast

Roczny ranking "Quality of Living" uwzględnia aż 231 miast z całego świata. Komisja rozpatruje je pod względem m.in. takich czynników, jak: stabilność polityczna, przestępczość, dostęp do opieki zdrowotnej, edukacji, rekreacji i transportu publicznego.

W rankingu znalazły się również dwa Polskie miasta - Warszawa, która uplasowała się na 82. miejscu i Wrocław, który zajął miejsce 100.

10 najlepszych miast na świecie pod względem jakości życia:

1. Wiedeń, Austria
2. Zurych, Szwajcaria
3. Vancouver, Kanada
3. Monachium, Niemcy
3. Auckland, Nowa Zelandia
5. Düsseldorf, Niemcy
6. Frankfurt, Niemcy
7. Kopenhaga, Dania
8. Genewa, Szwajcaria
9. Bazylea, Szwajcaria
10. Sydney, Australia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20z9kl

Podziel się opinią

Share
d20z9kl
d20z9kl