MiastaNajlepsze miejsca w Polsce według Anglików

Najlepsze miejsca w Polsce według Anglików

Najlepsze miejsca w Polsce według Anglików

Nasz kraj od kilku lat jest regularnie odwiedzany przez gości z Wysp Brytyjskich. Związane jest to głównie z emigracją Polaków do Wielkiej Brytanii, a co za tym idzie - łatwością przemieszczania się dzięki połączeniom tanich linii lotniczych. Anglicy coraz częściej odwiedzają nie tylko najbardziej znane zakątki Polski, takie jak Kraków czy Warszawa, ale także te mniej popularne. Angielski dziennik Guardian postanowił przeprowadzić ł wśród swoich czytelników plebiscyt na najciekawsze miejsca w Polsce. Oto, co najbardziej podoba się Anglikom w naszej ojczyźnie.

Nasz kraj od kilku lat jest regularnie odwiedzany przez gości z Wysp Brytyjskich. Związane jest to głównie z emigracją Polaków do Wielkiej Brytanii, a co za tym idzie - łatwością przemieszczania się dzięki połączeniom tanich linii lotniczych. Anglicy coraz częściej odwiedzają nie tylko najbardziej znane zakątki Polski, takie jak Kraków czy Warszawa, ale także te mniej popularne. Angielski dziennik _ Guardian _ postanowił przeprowadzić wśród swoich czytelników plebiscyt na najciekawsze miejsca w Polsce. Oto, co najbardziej podoba się Anglikom w naszej ojczyźnie.

Dużym uznaniem wśród gości z Wysp cieszy się href="http://turystyka.wp.pl/slowinski-park-narodowy-wydmowy-krajobraz-6044407465321601a">Słowiński Park NarodowySłowiński Park Narodowy. Został on utworzony w 1967 roku, aby chronić największy przyrodniczy skarb regionu, jakim są nadmorskie jeziora i wydmy uznane przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery. Na turystach największe wrażenie robią ruchome wydmy, które osiągają wysokość kilkudziesięciu metrów i mogą przemieszczać się nawet o 10 m w ciągu roku. To wyjątkowe miejsce daje wrażenie kompletnej pustyni i spokojnej oazy dla tych, których zmęczą zatłoczone latem nadmorskie kurorty.

at/if

1 / 6

Przełom Dunajca

Obraz
© PolandMFA, Licencja Creative Commons, flickr.com

Pieniński Przełom Dunajca to jedna z najpiękniejszych dróg wodnych Europy. Tworząc naturalną granicę między Polską i Słowacją przyciąga wielbicieli raftingu i spływów kajakowych nie tylko z naszego kraju, ale i zagranicy. Zapierająca dech w piersiach trasa spływu ma obecnie 15 km długości i 36 m spadku rzeki. Sezon trwa od pierwszych dni kwietnia do końca października - codziennie, a spływy odbywają się codziennie, z wyjątkiem Wielkanocy i Bożego Ciała. Czytelnicy _ Guardiana _ polecają to miejsce wszystkim, którzy pierwszy raz odwiedzają nasz kraj.

2 / 6

Międzyrzecki Rejon Umocniony

Obraz
© Andrzej Gawlak

Międzyrzecki Rejon Umocniony (MRU), czyli Umocniony Łuk Odry i Warty to system umocnień zbudowany przez Niemców w latach 1934-44 dla ochrony wschodniej granicy - tzw. Bramy Lubuskiej i przedmościa odrzańskiego. To jeden z najciekawszych i największych obiektów pomilitarnych w Europie. Rozciąga się na odcinku około 100 kilometrów, a w skład systemu wchodzą między innymi jedne z największych podziemi fortyfikacyjnych świata. Za darmo można zwiedzać części naziemne, ale to podziemia cieszą się największą popularnością. Wycieczki do podziemnych tuneli z przewodnikiem w jęz. angielskim, niemieckim i rosyjskim z pewnością przyczyniają się do popularności tego miejsca, które rozmiarami i znaczeniem może się równać z umocnieniami Linii Maginota.

3 / 6

Poznań

Obraz
© © Marek and Ewa Wojciechowscy

Położony w Dolinie Warty Poznań od dawna cieszy się popularnością wśród przybyszy z Wysp Brytyjskich. Tętniący życiem klimat Starówki wciągnie każdego w wir zabawy, a tutejsze bary, kluby i restauracje wypełnione są ludźmi praktycznie przez cały czas. Ostatnio dużym zainteresowaniem wśród Brytyjczyków cieszy się pierwsza w Polsce Dark Restaurant, czyli restauracja, w której jedzenie jest podawane i konsumowane w zupełnej ciemności. Turyści za pośrednictwem internetowych wydań brytyjskich dzienników żywo komentują wrażenia związane z tym osobliwym biesiadowaniem i polecają wszystkim to niezwykłe przeżycie.

4 / 6

Biebrzański Park Narodowy

Obraz
© Tomasz Lewicki, Licencja Creative Commons, flickr.com

Bagna biebrzańskie to jeden z najcenniejszych klejnotów w skarbcu polskiej przyrody, jedyny i ostatni w Europie obszar dużych, żywych torfowisk z unikatowym światem roślinnym i zwierzęcym. To także jeden z ostatnich dziewiczych lasów naszego kontynentu. Spotkamy tu żubry i łosie, bobry i niezliczone gatunki ptaków. Anglicy polecają pobyt w ośrodkach wypoczynkowych na obrzeżach parku, podziwianie wieczornego nieba, którego widoku nie zakłóca łuna miejskich świateł czy wsłuchiwanie się w wieczorne chóry żab. Za dnia można uprawiać tu kajakarstwo, jazdę konną czy po prostu wędrować z lornetką i aparatem fotograficznym. To prawdziwy raj dla tych, którzy mają ochotę uciec od zgiełku miasta.

5 / 6

Kraków i okolice

Obraz
© jerzyw, Licencja Creative Commons, flickr.com

Kraków, jedno z najbardziej popularnych polskich miast za granicą, także znalazł się w zestawieniu ulubionych zakątków naszego kraju. Jednak bardziej od tradycyjnego zwiedzania zabytków Anglikom podobają się zorganizowane wyprawy rowerowe po mieście czy wycieczki starym trabantem. Częścią Krakowa, która cieszy się ogromną popularnością jest Kazimierz. Festiwale kultury żydowskiej, restauracje z tradycyjną kuchnią czy niesamowity klimat przyciągają tu turystów zafascynowanych folklorem polskich Żydów. Wśród polecanych miejsc znalazło się także Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu.

6 / 6

Trójmiasto i Hel

Obraz
© DerHexer, Licencja Wikimedia Commons

Trójmiasto i Półwysep Helski należą do najczęściej odwiedzanych przez Brytyjczyków miejsc w Polsce. Ze względu na dobrą komunikację Gdańska z lotniskami w Londynie, Liverpoolu, Bristolu czy Manchesterze goście z Wysp tłumnie odwiedzają Gdynię, bawią się do białego rana w Sopocie i udają się na wycieczki na Mierzeję Helską. Latem Anglicy cenią na Helu wyjątkowo ciepłe wody Bałtyku, możliwość jazdy rowerem po lasach, uprawiania sportów wodnych czy jazdy konnej. Okoliczne hotele i spa cieszą się dobrą opinią wśród zagranicznych turystów ze względu na ciekawą ofertę mogącą śmiało konkurować z propozycjami innych europejskich ośrodków.

at/if

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)