Trwa ładowanie...

Najniebezpieczniejsze kraje na świecie w 2020 r. Lepiej nie planować w nich wakacji

Stworzona w listopadzie br. "Mapa ryzyka podróży" przedstawia państwa, w których turyści w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy mogą doświadczać najwięcej problemów. Pod uwagę wzięto bezpieczeństwo ogólne, bezpieczeństwo na drogach oraz pomoc medyczną.

Najniebezpieczniejsze kraje na świecie w 2020 r. Lepiej nie planować w nich wakacjiŹródło: Shutterstock.com
d1azhm9
d1azhm9

Specjalną mapę (kliknij, aby ją zobaczyć) opracowało grono specjalistów ds. medycyny i ryzyka, a udostępniła ją International SOS, czyli największa na świecie firma świadcząca usługi w zakresie bezpieczeństwa. Mapkę podzielono na trzy kategorie. Jeśli chodzi o ryzyko kradzieży, zamieszek czy zagrożenie życia, na szarym końcu listy znajdziemy: Afganistan, Syrię, Jemen, Irak, Somalię, Libię i części Nigerii. Z kolei najbezpieczniej turyści mogą się czuć w Norwegii, Finlandii, Szwajcarii, Słowenii czy na Grenlandii.

Kraje, w których jest największe poczucie zagrożenia / travelriskmap.com
Źródło: Kraje, w których jest największe poczucie zagrożenia / travelriskmap.com

W przypadku kwestii zdrowotnych, do krajów o najwyższym ryzyku zarażenia się różnymi chorobami lub problemów w uzyskaniu pomocy medycznej należą Niger, Gwinea, Sierra Leone, Wenezuela, Syria, Liberia, Sudan Południowy, Erytrea, Republika Środkowoafrykańska i Korea Północna.

Kraje, w których jest najmniej sprawna opieka medyczna / travelriskmap.com
Źródło: Kraje, w których jest najmniej sprawna opieka medyczna / travelriskmap.com

Natomiast państwa, w których możemy liczyć na sprawną opiekę, znajdują się głównie w Europie, a Polska została umieszczona w tej samej kategorii, co Francja, Niemcy, Szwecja, Włochy czy Hiszpania. Na mapie zaznaczono też na zielono Kanadę, Stany Zjednoczone, Nową Zelandię, Australię, Koreę Południową i Japonię.

Kraje, w których jest niebezpiecznie na drogach / travelriskmap.com
Źródło: Kraje, w których jest niebezpiecznie na drogach / travelriskmap.com

Jeśli chodzi o prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych sytuacji na drodze, ciemnym kolorem zaznaczono zdecydowaną większość państw Afryki, a także Wenezuelę, Belize, Dominikanę, Arabię Saudyjską, Tajlandię i Wietnam. W tej kategorii na początku "zielonej" listy umieszczono większość krajów Europy, Japonię, Australię i Nową Zelandię.

d1azhm9

Podsumowując – według International SOS, biorąc pod uwagę wszystkie trzy kategorie, turyści powinni w szczególności unikać w 2020 r. wyjazdów do takich państw, jak: Libia (oddalona od Polski o 2850 km), Somalia, Afganistan i Wenezuela. Natomiast zachęca się ich, aby jako cel podróży wybrali m.in. Finlandię, Norwegię, Islandię, Danię, Szwecję i Grenlandię, czyli kraje nordyckie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Obliczyli ryzyko naszego wyginięcia. Wynik jest wyższy, niż możnaby podejrzewać

d1azhm9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1azhm9