Trwa ładowanie...
d2kh370

Najpiękniejsze plaże na świecie. Polskich na liście brak

Od turkusowych wód na Karaibach po złote piaski w Europie. Portal turystyczny TripAdvisor opublikował coroczny prestiżowy ranking najpiękniejszych plaż na świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Na pierwszym miejscu znalazła się plaża Grace Bay na wyspie Providenciales w archipelagu Bahamy
Na pierwszym miejscu znalazła się plaża Grace Bay na wyspie Providenciales w archipelagu Bahamy (Shutterstock.com)
d2kh370

Zima wciąż trwa w najlepsze, ale coraz więcej osób myśli już poważnie o letnim urlopie. Dla tych, którzy nie mogą się zdecydować, zestawienie TripAdvisora może być pomocne. Jak co roku powstało na podstawie ocen podróżników i jest swoistym wyznacznikiem panujących w branży trendów.

W kategorii "świat" na pierwszym miejscu znalazła się plaża Grace Bay na wyspie Providenciales w archipelagu Bahamy. Należy do Turks i Caicos – terytorium zależnego Wielkiej Brytanii. Rajski zakątek cieszy się 319 słonecznymi dniami w roku. Jakość wody i piasku jest tu doskonała. W pobliżu znajdują się rafy koralowe. Raj to mało powiedziane.

Przypomnijmy, że plaża Grace Bay znalazła się także na pierwszym miejscu w zestawieniu 50 najpiękniejszych plaż świata, opublikowanym przez portal FlightNetwork. Ranking, o którym pisaliśmy w listopadzie, powstał na podstawie opinii 600 ekspertów – dziennikarzy, redaktorów, blogerów i pracowników biur podróży.

d2kh370

Na liście TripAdvisora na kolejnych miejscach znalazły się Baia do Sancho na Fernando de Noronha w Brazylii oraz plaża Varadero na Kubie.

Wśród 25 najpiękniejszych miejsc na świecie znalazło się tylko 6 z Europy i niestety żadnej z Polski. Wysokie, 6. miejsce zajęła Playa de La Concha (Plaża Muszli) w hiszpańskim San Sebastian.

   Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

To tu zwykła wypoczywać hiszpańska rodzina królewska. Plaża kusi miękkim piaskiem i ma ok. 1,5 km długości. Do atrakcji należy promenada położona między dwiema górami - Urgull i Igueldo. Rozciąga się z niej widok na wysepkę Santa Clara, na której również znajduje się widoczna w czasie odpływu plaża.

Pozostałe europejskie zakątki znalazły się poza pierwszą dziesiątką. Jednocześnie opublikowano listę najpiękniejszych plaż Starego Kontynetu. Oto pierwsza dziesiątka:

d2kh370

1. La Concha, San Sebastian, Hiszpania
2. Elafonissi, Kreta
3. Falesia, Portugalia
4. Fig Tree Bay, Cypr
5. Bournemouth, Wielka Brytania
6. Plaża Kleopatry, Turcja
7. Spiaggia dei Conigli, Lampedusa, Włochy
8. Balos, Kreta
9. Playa de Ses Illetes, Formentera, Hiszpania
10. Playa de Las Canteras, Gran Canaria

Zobacz też: Wakacje first minute. Oto zalety wcześniejszych rezerwacji

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d2kh370

Podziel się opinią

Share
d2kh370
d2kh370