Trwa ładowanie...

Największe tajemnice skrywają się pod ziemią. WP Turystyka prezentuje: "Skarby polskie"

Polskie zamki, klasztory i pałace skrywają wiele, często wciąż nieodkrytych, skarbów. Od setek lat krążą o nich legendy i opowieści, które często przyprawiają o zawrót głowy. Najciekawsze z nich możecie poznać oglądając odcinki programu "Skarby polskie" realizowanego przez History. Dziś w WP Turystyka publikujemy jeden z nich.

d1k4uh0
d1k4uh0

"Skarby polskie" to cykl sześciu kilkuminutowych odcinków, w których przybliżone są historie dotyczące najbardziej tajemniczych skarbów – zarówno tych odkrytych, jak i ciągle nieodnalezionych. Już dziś zdradzamy jedną z nich - tajemnice Zamku Dunajec w Niedzicy.

Ekspertem w programie jest historyk i dziennikarz Michał Wójcik. Poza Niedzicą, ekipa programu dotarła m.in. Środy Śląskiej oraz Zamku w Grodnie i Opactwa w Lubiążu. Wszystko po to, by opowiedzieć o legendach i tropach, które mogą zaprowadzić poszukiwaczy do skarbu.

Jeszcze więcej zagadkowych i owianych tajemnicą opowieści poznacie w programie "Poszukiwacze zaginionej prawdy", w poniedziałki (od 16 października) o 22:30 na kanale History.

d1k4uh0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k4uh0