Trwa ładowanie...

Naklejka na kasku poinformuje o wypadku rowerzysty

Marka ICEdot pracuje nad rozwiązaniami służącymi szybszemu powiadamianiu odpowiednich służb oraz bliskich osób, że potrzebujemy pomocy. Przy współpracy z firmą SenseTech LLC opracowała połączenie czujnika na kasku oraz aplikacji na smartfona, które w razie wypadku na rowerze wezwą ratowników.

Share
Naklejka na kasku poinformuje o wypadku rowerzysty
Źródło: gizmodo.pl
d31ixan

Czujnik znajduje się na niewielkiej, żółtej naklejce, która powinna znaleźć się na kasku rowerowym. Jeśli odnotuje zderzenie, które może świadczyć o tym, że cyklista upadł na jezdnię, wysyła wiadomość do smartfona, a ten dzwoni po karetkę.

Umieszczony na kasku czujnik komunikuje się ze smartfonem przez łączność Bluetooth, zaś dzięki włączonej lokalizacji GPS w smartfonie, urządzenie może od razu poinformować służby, gdzie doszło do wypadku.

A co, jeśli kask spadnie nam na płytę chodnikową z powodu naszej nieuwagi? Po odnotowaniu upadku kasku, na ekranie smartfona pojawia się odliczanie, które możemy przerwać. Jeśli tego nie zrobimy, rozpocznie się wzywanie pomocy.

System ICEdot będzie dostępny w przyszłym roku w cenie około 200 dolarów. Wydaje się, że to dość wygórowana cena za sam czujnik i oprogramowanie, więc miejmy nadzieję, że przed premierą rynkową usługi wydawcy jeszcze raz ją przemyślą. [ICEdot, GearJunkie]

Wydanie internetowe: www.gizmodo.pl

d31ixan

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31ixan
d31ixan