Trwa ładowanie...

Narty w Jasnej. Sprawdzamy słowacki ośrodek narciarski w Niskich Tatrach

Jasna Tatry Niskie to największy i najnowocześniejszy ośrodek narciarski na Słowacji. Leży w północnej części kraju, kilka kilometrów od polskiej granicy. Oferuje ponad 50 km tras zjazdowych.

d24dt62
d24dt62

JASNÁ Niskie Tatry ma najlepsze naturalne warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardingu. Po północnej i południowej stronie Chopoku (szczytu w Tatrach Niżnych) oferuje liczne atrakcje. - To najnowocześniejszy ośrodek narciarski w tej części Europy, który działa przez praktycznie 4 miesiące w roku - mówi Wojciech Majeran, odpowiedzialny na promocję Tatry Mountain Resorts - operatora ośrodka w Jasnej. - Warunki bywają tu niewiarygodnie fajne dla bardzo zróżnicowanej grupy osób.

Znajdziemy tu trasy o różnym stopniu trudności, odpowiednie dla początkujących, rodzin z dziećmi, zaawansowanych narciarzy, jak również do organizacji zawodów na światowym poziomie. Na Chopoku działa 27 wyciągów i kolejek linowych, które są w stanie przetransportować ponad 31 tys. osób na godzinę.

Dostępne są także liczne strefy freeride’owe oraz snow park. Na oświetlonej trasie Jasná-Biela Púť jest możliwość wieczornego szusowania.

Nowoczesny system naśnieżania o długości ponad 35 km gwarantuje śnieg przez co najmniej 5 miesięcy w roku. Sezon zimowy trwa od początku grudnia do końca kwietnia.

d24dt62
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24dt62