Narysował ołówkiem panoramę Grójca. Trafił do księgi Guinnessa
48 dni, pięć, sześć godzin dziennie, łącznie 240. Tyle czasu zajęło Sebastianowi Krawczakowi stworzenie wyjątkowego muralu w Grójcu w woj. mazowieckim. Nic dziwnego, że jego dzieło znalazło się w księdze rekordów Guinnessa.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
"Panorama Grójca" to największy, narysowany ołówkiem obraz w przestrzeni miejskiej. Jest odwzorowaniem ryciny przedstawiającej widok grójeckiego rynku z 1867 r. Powstał 6 lat temu na kamienicy przy ul. Piłsudskiego w centrum miasta.
– Do namalowania muralu Sebastian wykorzystał 98 pełnych ołówków grafitowych. Przeliczając na takie zwykłe, to wyszłoby ok. 1000 takich, których dzieci używają w szkołach – mówi Iwona Kwiatkowska, narzeczona artysty. – Rysunek wykonany ołówkiem ma powierzchnię ponad 85 m kw.
Tuż po zakończeniu prac znajomi artysty napisali wniosek o wpisanie muralu do księgi rekordów Guinnessa. Dopiero po kilku latach się udało. Mural Krawczaka pobił aktualny rekord o 16 cm kw.
– Sebastian jest samoukiem, od dziecka posługuje się ołówkiem, lubi wyzwania i jest oryginalny w tym, co robi. Wykonanie panoramy było jak dotąd jego największym wyzwaniem. Nie zamierza jednak na tym poprzestać, ponieważ, jak sam twierdzi, to dopiero początek drogi – mówi jego narzeczona.
Pani Iwona dodaje, że artysta namalował też trójwymiarową lokomotywę na jednym z bloków i stąd wzięła się potrzeba stworzenia czegoś więcej.
Dzieło zostało zabezpieczone specjalnym lakierem, żeby mural nie spłynął razem z deszczem.
Sebastian Krawczak ma 40 lat, mieszka w Grójcu. Jako uczeń uczęszczał na warsztaty prowadzone przez Stowarzyszenie Plastyków Ziemi Grójeckiej. Jego ulubioną techniką jest oczywiście rysunek ołówkiem. Choć maluje też oleje, wykorzystuje farby akrylowe. Wykonuje między innymi portrety. Malarstwo jest jego największą pasją. Swoje prace pokazywał na wystawach indywidualnych organizowanych w Grójeckim Ośrodku Kultury. Brał też udział w kilku wystawach zbiorowych, które organizowano w Grójcu, Kozienicach i Warszawie.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz też: Street art z całego świata: Praga
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.