Trwa ładowanie...
20-10-2016 15:36

Nepal - samolot nie mógł wylądować na lotnisku z powodu kozy

Samolot typu Airbus A319-100, należący do linii Buthan Airlines, nie mógł wylądować na międzynarodowym lotnisku Katmandu w stolicy Nepalu, ze względu na kozę, która biegała po płycie lotniska.

Share
Nepal - samolot nie mógł wylądować na lotnisku z powodu kozyŹródło: A_Lesik / Shutterstock.com
d9q6hox

Samolot typu Airbus A319-100, należący do linii Buthan Airlines, nie mógł wylądować na międzynarodowym lotnisku Katmandu w stolicy Nepalu, ze względu na kozę, która biegała po płycie.

Pilot maszyny podczas podchodzenia do lądowania został poinformowany przez obsługę portu, że z niewiadomych przyczyn na płycie lotniska znajduje się koza. Kilkanaście minut później pracownikom udało się złapać niezdające sobie z powagi sytuacji zwierzę. Dopiero śledztwo wykazało, że uciekło ono z batalionu wojskowego, który odpowiada za ochronę lotniska. Jednak dlaczego wojsko było w posiadaniu kozy i czemu miała służyć, instytucja ta nie potrafi wytłumaczyć.

Ponowna próba lądowania airbusa z 76 osobami na pokładzie, który leciał z Paro, miasta w Buthanie, odbyła się dopiero po 40 minutach. Jak się okazuje, nie była to pierwsza sytuacja, kiedy z powodu zwierząt ruch lotniczy został w tym porcie wstrzymany. Wcześniej kilkukrotnie na pasie startowym łapano psy, koty, małpy, krowy i bawoły.

Międzynarodowy port lotniczy Katmandu (Ralf Lotys / Wikipedia.org CC BY 3.0)
Międzynarodowy port lotniczy Katmandu (Ralf Lotys / Wikipedia.org CC BY 3.0)

Władze portu są często krytykowane za brak odpowiednich zabezpieczeń przed zwierzętami na newralgicznej części lotniska. Zwłaszcza, że obsługuje ono największe linie lotnicze, takie jak Qatar Airways, Etihad Airways czy *Singapore Airlines. *Przedstawiciele portu tłumaczą, że zatrudnionych jest pięciu myśliwych, którzy przez całą dobę w trybie zmianowym pilnują, aby zwierzęta nie zakłócały pracy lotniska. Deklarują, że przyjrzą się sprawie i podejmą kroki, aby zminimalizować częstotliwość występowania tego typu sytuacji.
wg

d9q6hox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9q6hox
d9q6hox