Trwa ładowanie...

Nietypowa atrakcja we Francji. Jedyna taka w kraju

W małej, francuskiej gminie przy granicy ze Szwajcarią turyści zaczęli interesować się pewnym obiektem. Jedyna w kraju działająca budka telefoniczna niespodziewanie zyskała ogromną sławę.

Murbach to maleńka miejscowość, w której mieszka tylko ok. 160 osóbMurbach to maleńka miejscowość, w której mieszka tylko ok. 160 osóbŹródło: Adobe Stock
d26q39v
d26q39v

Budka telefoniczna, o której mowa, znajduje się w Murbach w departamencie Górny Ren. Miejscowość do niedawna znana była przede wszystkim ze wspaniałego zabytku - opactwa benedyktyńskiego z XVIII w. Teraz turyści zaczęli interesować się czymś jeszcze.

Nowa atrakcja

Agencja AFP informuje, że w ostatnich tygodniach, niespodziewaną popularność zyskał funkcjonujący telefon publiczny. Budka stoi koło miejskiego parkingu. W Murbach, ze względu na ukształtowanie terenu, nie można zainstalować nadajników telefonii komórkowej, choć jest tam Internet. Kabina nr 468 służy do dzwonienia na telefony alarmowe. Nie ma otworu na monety ani karty, niegdyś używane w takich automatach.

- Kabina nr 468 ma jednak własny numer telefonu, pod który można się dodzwonić. I odkąd opublikowały go media, telefon wciąż dzwoni - powiedziała AFP przedstawicielka merostwa Esmeralda Mura. Urzędniczka zostawiła w kabinie papier i długopis, tak aby ktoś, kto akurat odbierze, mógł zanotować rozmowę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najpopularniejsze miejsce w Tatrach. Tłumy to mało powiedziane

d26q39v

Jak relacjonuje AFP, dźwięk dzwonka rozlega się regularnie, choć czasami bez skutku. Tylko czasami ktoś z ciekawości podniesie słuchawkę.

Niektórzy odbierają

Jedną z osób, która przypadkiem odebrała telefon w budce, jest Jean-Paul Grasser ze Strasburga, który wdał się w krótką rozmowę telefoniczną z nieznajomym dzwoniącym z Amiens. 80-letni Grasser mówi AFP, że taka rozmowa łączy się dla niego z dobrymi wspomnieniami. Nie wdając się w szczegóły, wspomina, że przed 30-40 laty, gdy musiał przeprowadzić pewne potajemne rozmowy telefoniczne, robił to właśnie z takiej budki.

Do kabiny 468 dodzwania się także Alex Thibaud, 46-letni przedsiębiorca. Wysłuchał go dziennikarz AFP, który podniósł słuchawkę. Biznesmen przekonuje, że kiedyś relacje między ludźmi były lepsze, a dziś technologia przykuła ludzi do smartfonów. Przewodnik Thomas Studer opowiada, że wcześniej oprowadzanie po miasteczku kończyło się w miejscu średniowiecznego ogrodu. Teraz ostatnim punktem jest budka telefoniczna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d26q39v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26q39v

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj