Trwa ładowanie...

Nietypowa sytuacja na lotnisku. Miały dokumenty wydane przez suwerena II Rzeczypospolitej Polskiej

Podczas kontroli granicznej na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach doszło do nietypowej sytuacji. Samolotem z Londynu przyleciała trzyosobowa rodzina polskiego pochodzenia, która legitymowała się dość zaskakującymi dokumentami.

Share
Miały dokumenty wydane przez suwerena II Rzeczypospolitej Polskiej Miały dokumenty wydane przez suwerena II Rzeczypospolitej Polskiej Źródło: Adobe Stock, fot: IVAN GALKIN
d2texd2

Jak relacjonują funkcjonariusze Sląskiego Oddziału Straży Granicznej, matka i córka chciały przekroczyć granicę na podstawie dowodu osobistego suwerena II Rzeczypospolitej Polskiej. Były one przekonane, że takim dokumentem można legitymować się na terenie Unii Europejskiej oraz w krajach należących do strefy Schengen.

Taki dowód tożsamości - autoryzowany przez Jana Zbigniewa Potockiego, podającego się za legalną głowę państwa w myśl konstytucji kwietniowej z dnia 23 kwietnia 1935 roku - miałby być ważny bezterminowo, a koszt jego wyrobienia to kwota 220 zł - informuje straż graniczna.

Dokument jednej z kobiet Śląski Oddział Straży Granicznej
Dokument jednej z kobiet Źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej
d2texd2

Funkcjonariusze ŚlOSG wyjaśnili podróżnym, że wspomniany dokument nie jest wydany przez uprawnione organy państwa i w świetle obowiązujących przepisów nie uprawnia do przekraczania granic. Kobiety ostatecznie okazały polskie paszporty i zezwolono im na wjazd do Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rafa koralowa w autokarze, żółw stepowy w Hummerze. Odkrycia funkcjonariuszy IAS w Lubelskiem

d2texd2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2texd2