Trwa ładowanie...

Nietypowy wypadek na pokładzie Boeinga 737

Podczas wczorajszego lotu z Chicago do Santa Ana w Kalifornii na pokładzie samolotu United Airlines pasażerowie przeżyli chwile grozy. Na wysokości 11,5 km nad Kansas, w tylnej kuchni Boeinga 737, samoczynnie napełniła się powietrzem zjeżdżalnia ewakuacyjna i wypełniła szczelnie tył maszyny, powodując przerażenie zarówno pasażerów, jak i załogi. Samolot został niezwłocznie sprowadzony na ziemię i wylądował bezpiecznie w Wichita

Nietypowy wypadek na pokładzie Boeinga 737Źródło: @TMAG1C on Twitter
d4jad1b
d4jad1b

.

Na pokładzie znajdowało się 101 osób, w tym pięciu członków załogi. Tuż po zajściu na twarzach podróżnych pojawiła się panika. Po stewardesach również było widać zaniepokojenie. Część pasażerów ruszyła z miejsc, aby zobaczyć co się stało. Wszyscy obawiali się konsekwencji tego, co właśnie zaszło – myśleli, że *"wybuch" zjeżdżalni *mógł spowodować rozszczelnienie się drzwi i dekompresję.

Pilot podjął natychmiastową decyzję o awaryjnym lądowaniu i skierował się na najbliższe lotnisko (Wichita w stanie Kansas). Wszyscy członkowie lotu bezpiecznie opuścili maszynę i zostali zakwaterowani w hotelu, gdzie oczekiwali na lot, który pozwoli im dotrzeć do pierwotnego miejsca przeznaczenia w słonecznej Kalifornii.

Zjeżdżalnia ewakuacyjna napełnia się w zaledwie kilka sekund powietrzem pod ogromnym ciśnieniem (uderzenie z siłą 200 kg na każdy cm kw.). Jest jednak zaprojektowana, aby rozwijać się na zewnątrz maszyny przy otwartych drzwiach. Jej "wybuch" wewnątrz może spowodować nawet śmiertelny wypadek. Na szczęście w czasie incydentu podczas lotu 1463 z Chicago do Santa Ana nikt z podróżnych nie przebywał w tylnej części samolotu. Każda osoba stojąca na drodze rozwijającego się balona zostałaby brutalnie rzucona o ścianę samolotu lub nawet uduszona.

d4jad1b

Pasażerowie zamieścili od razu na Twitterze zdjęcia z zajścia. Jednym z nich był Taylor Martinez‏, rozgrywający w futbolu amerykańskim, który jako komentarz napisał zaledwie kilka słów: _ Scariest Flight of all time _ (Najstraszniejszy lot wszech czasów). Zakładając, że futbolista jest twardym i odważnym człowiekiem, atmosfera na pokładzie musiała faktycznie być przerażająca. Po opuszczeniu pokładu nawet pilot, który zapewne niejedno już podczas pracy przeżył, powiedział pasażerom, że „ czegoś takiego jeszcze nie widział”.

Nie był to jednak pierwszy tego typu incydent. W 2013 r. nagle napełniła się zjeżdżalnia w przedniej kuchni podczas lotu z Bostonu do Fort Meyers. Natomiast w 2008 r. samolot senatora Baracka Obamy podczas kampanii prezydenckiej również musiał awaryjnie lądować po podobnym wypadku na pokładzie.

d4jad1b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jad1b