Niezarejestrowana broń palna w walizce. Kobieta "wpadła" podczas odprawy

Służba celna na lotnisku w Balicach zatrzymała 47-letnią obywatelkę Norwegii, która próbowała przemycić niezarejestrowaną broń palną - karabin i sztucer.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za przewóz niezarejestrowanej broni palnej kobiecie grozi więzienie.
Za przewóz niezarejestrowanej broni palnej kobiecie grozi więzienie. (Shutterstock.com)
WP

Zakaz przewożenia w bagażu podręcznym broni palnej oraz wszelkich przedmiotów zagrażających bezpieczeństwu pasażerów jest raczej oczywisty. Podobnie sprawa wygląda w kwestii bagażu rejestrowanego. Ostatni przypadek próby przewozu broni na terenie Polski odnotowano kilka dni temu na lotnisku w Balicach.

Pewna dama już miała wsiadać na pokład samolotu lecącego doNorwegii, gdy podczas odprawy bagażowo-biletowej celnicy zauważyli w jej walizce niebezpieczne przedmioty. W prześwietlonym bagażu odkryto niezarejestrowany sztucer oraz karabin. Norweżka najwyraźniej nie znała przepisów dotyczących przewozu broni, albo łudziła się, że kontrola celna nie dokona tego sensacyjnego odkrycia.

Niezależnie od intencji podróżnej, sprawa niezwłocznie trafiła w ręce policji. Broń zabezpieczono, a kobietę została przetransportowana do aresztu. Norweżce został przedstawiony zarzut posiadania dwóch jednostek broni palnej bez koniecznego zezwolenia. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tak odśnieża się lotnisko

WP

Źródło: mojanorwegia.pl

WP
Polub WP Turystyka
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP