Trwa ładowanie...

Norwegia. Lawina śnieżna spowodowała częściowy paraliż komunikacyjny

Po kilku dniach zmagania się ze skutkami lawiny śnieżnej, która zablokowała m.in. ważną linię kolejową Bergensbanen, przywrócono już częściowy ruch. Konsekwencje żywiołu będę odczuwalne prawdopodobnie jeszcze przez kilkanaście dni.
Share
Tysiące pasażerów musiało w ostatnich dniach liczyć się z opóźnieniami i odwołanymi połączeniami
Tysiące pasażerów musiało w ostatnich dniach liczyć się z opóźnieniami i odwołanymi połączeniamiŹródło: spordrift.no
d2eung0

W poniedziałek 17 lutego, ok. godz. 13:30, intensywne opady śniegu mocno popsuły plany wielu mieszkańcom Norwegii. Pod ciężarem śniegu nie wytrzymały m.in. drewniane podkłady pod szynami. Zostały też uszkodzone linie energetyczne.

  spordrift.no
Źródło: spordrift.no

Humoru nie poprawił komunikat wydany przez państwowego przewoźnika kolejowego. Poinformował, że ze względu na trudne warunki pogodowe nie jest możliwe zapewnieni zastępczej komunikacji autobusowej. Dlatego tysiące pasażerów musiało liczyć się z opóźnieniami i odwołanymi połączeniami. Nawet maszyniści z dużym doświadczeniem zawodowym podkreślali w wywiadach, że mimo tylu lat pracy na kolei - nie pamiętają tak intensywnych śnieżyc.

W czwartek kursowanie pociągów zostało częściowo przywrócone – m.in. na trasie z Oslo do Bergen, co ucieszyło wiele osób. Jednak przedstawiciele firmy Bane NOR (jest odpowiedzialna za infrastrukturę kolejową w Norwegii) poinformowali, że trudno określić, kiedy cała trasa zostanie ponownie otwarta.

d2eung0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2eung0

Podziel się opinią

Share
d2eung0
d2eung0