WP

Nowe punkty widokowe w Gdańsku. Będzie można obejrzeć miasto m.in. ze stoczniowego żurawia

Gdańsk jest określany jako jedno z najpiękniejszych miast Polski. Zachwyca swoją odbudowaną starówką, która kontrastuje z biznesową dzielnicą Oliwa. Teraz urodę tego miejsca będzie można podziwiać z nowych punktów widokowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Punktem widokowym został stoczniowy dźwig M3 zlokalizowany w Stoczni Cesarskiej
Punktem widokowym został stoczniowy dźwig M3 zlokalizowany w Stoczni Cesarskiej (PAP)
WP

Na pierwszą z nowych atrakcji w Gdańsku będzie można wejść już w nadchodzącą majówkę. Punktem widokowym został stoczniowy dźwig M3 zlokalizowany w Stoczni Cesarskiej. Wejście na jeden z symboli nadmorskiego miasta będzie nas kosztować 10 zł, a pieniądze zostaną w całości przekazane na Fundację Społecznie Bezpieczni, która wspiera osoby bezdomne i zagrożone wykluczeniem społecznym.

Pierwsze wejścia, testowe, będą bezpłatne i odbędą się w piątek 12 kwietnia i sobotę 13 kwietnia. Jak podaje portal Trojmiasto.pl, darmowe bilety rozeszły się w mgnieniu oka. Atrakcja już cieszy się niezwykłą popularnością. Wejście na nią jest dozwolone dla osób od 15. roku życia.

WP

Kolejnym punktem widokowym, z którego będzie można skorzystać w Gdańsku, jest jeden z wieżowców Olivii Business Centre. Jak podaje Gazeta Wyborcza, trzy kondygnacje, które na razie stoją puste, będą przeznaczone na ogólnodostępny taras widokowy, luksusową restaurację oraz centrum konferencyjne.

Jest on położony na wysokości nieco powyżej 125 m i oferuje widok na panoramę miasta. Wstęp ma być płatny, ale dokładna kwota nie została jeszcze podana.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Gdańsk: Radosna Parada Niepodległości

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP