WP

Majówka i Wielkanoc. Zobacz, kiedy zaplanować wiosenny odpoczynek

Polacy, którzy wiosną chcą wypocząć za granicą, mogą zaoszczędzić średnio do 26 proc., rezerwując loty tydzień przed weekendem majowym. Taniej można polecieć np. w Wielkanoc do Aten. Tańsze są nie tylko bilety, ale i ceny noclegów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za bilety lotnicze można zapłacić nawet 50 proc. mniej
Za bilety lotnicze można zapłacić nawet 50 proc. mniej (Shutterstock.com)
WP

Za bilety lotnicze do Aten na Wielkanoc podróżni zapłacą średnio 54 proc. mniej niż na majówkę, przy tych samych cenach noclegów w obu terminach. Koszty pobytu za noc w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych w drugiej połowie kwietnia są średnio o 14 proc. wyższe niż w pierwszym tygodniu maja.

Powoli zbliża się nie tylko najbardziej wyczekiwany długi weekend roku, ale również Wielkanoc. Tak się składa, że w tym roku święta wielkanocne wypadają stosunkowo późno, bo dopiero w drugiej połowie kwietnia, a od majówki dzieli je zaledwie sześć dni roboczych. Kiedy opłaca się zaplanować wiosenny urlop, by trochę zaoszczędzić i jak najdłużej wypocząć?

WP

Loty dużo tańsze... na Wielkanoc

Z analizy cen lotów na ulubionych trasach krótko- i średniodystansowych Polaków w 2019 r. wynika, że podróżni zapłacą mniej wybierając się na urlop tydzień przed majowym weekendem. W przypadku wszystkich miast, które znalazły się w czołowej dziesiątce, koszt przelotu z Polski w okolicach Wielkanocy jest średnio o 26 proc. mniejszy niż na majówkę.

Za loty do Rzymu w drugiej połowie kwietnia Polacy zapłacą średnio 534 zł i zaoszczędzą do 35 proc. w porównaniu z pierwszym tygodniem maja. Podobnie kształtują się różnice procentowe w cenach biletów lotniczych w tych terminach do innych europejskich miast: Polacy zaoszczędzą do 27 proc. na lotach do Barcelony, do 29 proc. do Paryża i do 36 proc. do Mediolanu. Miłośnicy Grecji mogą natomiast na Wielkanoc upolować największe okazje – loty do Aten pod koniec kwietnia kosztują średnio 379 zł, a na majówkę ich ceny wzrastają do średnio 823 zł.

Materiały prasowe
Podziel się
WP

Ceny hoteli niższe na majówkę

O ile kupując bilety lotnicze w okolicach Wielkanocy można liczyć na niemałe oszczędności, z noclegami sytuacja wygląda nieco inaczej. Ceny za noc w hotelach 3- i 4-gwiazdkowych w okolicach świąt wielkanocnych są w 2019 r. średnio o 14 proc. wyższe niż podczas długiego majowego weekendu.

W niektórych miastach to jednak wciąż druga połowa kwietnia jest korzystniejsza cenowo niż początek maja. Jest to dobra wiadomość dla planujących wiosenny odpoczynek w Rzymie, Londynie i Mediolanie – podróżni za noclegi na Wielkanoc zapłacą odpowiednio o 11 proc., 21 proc. i 3 proc. mniej niż w długi weekend majowy. Natomiast w przypadku pozostałych miast z zestawienia, to ceny noclegów na majówkę wypadają korzystniej. Największą różnicę cenową można zaobserwować na przykładzie miasta Luqa. W okolicach Wielkanocy pobyt w na Malcie w hotelu 3- i 4-gwiazdkowym to wydatek rzędu 383 zł za noc. Na początku maja ceny spadają niemal o połowę, a nocleg kosztuje już średnio 194 zł.

Materiały prasowe
Podziel się
WP

Kiedy i gdzie na wiosenny urlop?

Bazując na cenach lotów i hoteli dla najpopularniejszych kierunków podróży w 2019 r., można stwierdzić, że wiosenny odpoczynek najkorzystniej zaplanować w drugiej połowie kwietnia w Rzymie, Londynie, Atenach lub Mediolanie. Podróżni, którzy pragną pozostać wierni tradycji wyjazdowej w długi majowy weekend, powinni rozważyć wakacje w Lizbonie, Amsterdamie, na Malcie lub na Majorce.

Źródło: kayak.pl

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wakacje w Anglii

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP