Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Weekend
Poza miastem
Z dziećmi
Aktywnie
Porady
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Nowy park rozrywki w Gdańsku. Chce go zbudować belgijska firma

Popularna sieć parków rozrywki o nazwie Plopsa planuje rozszerzyć swoją działalność w kolejnym mieście w Polsce. Za inwestycją, która miałaby być zrealizowana w Gdańsku stoi belgijska firma, która znana jest z produkcji dziecięcych programów dla dzieci. Nie podano jeszcze daty realizacji inwestycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Główną atrakcją parku Majaland pod Torzymiem jest drewniana kolejka górska
Główną atrakcją parku Majaland pod Torzymiem jest drewniana kolejka górska (Materiały prasowe, Fot: Plopsa)

Rollercoaster, kolejka, ścianka wspinaczkowa, karuzela, a także plac nauki ruchu drogowego, kolorowe fontanny czy scena, na której będą odbywać się przedstawienia. Takie atrakcje będą czekać na małych i dużych w parku rozrywki o powierzchni 53 tys. m kw., który ma zbudować firma Studio 100.

Jak informuje portal "Trojmiasto.pl", belgijski inwestor prowadzi działalność – poza Belgią – także w Holandii oraz Niemczech. Należące do niego parki cieszą się popularnością i odwiedza je średnio 3 mln osób rocznie. Ten, który ma powstać w Gdańsku, ma być ulokowany obok węzła Owczarnia w dzielnicy Osowa, czyli przy trójmiejskiej obwodnicy.

   Tak przedstawia się z lotu ptaka park rozrywki Majaland / materiały prasowe
(Tak przedstawia się z lotu ptaka park rozrywki Majaland / materiały prasowe)

Pierwszy obiekt tej marki na terenie Polski, Majaland, który tematycznie nawiązuje do postaci znanych z bajki "Pszczółka Maja", położony jest pod Torzymiem, niedaleko granicy z Niemcami. Został oddany do użytku w 2018 r.

Inwestor otrzymał już decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach. Stwierdzono brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. W dalszym ciągu trwają prace nad projektem. Gdy będzie ukończony, zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę.

To będzie pierwszy tego typu obiekt w tej części Polski. Nie jest jeszcze znany konkretny termin realizacji inwestycji. Możliwe, że będzie on w pewnym stopniu uzależniony od aktualnej sytuacji w Polsce czy Europie – nie wiadomo, jak długo będzie trwać stan epidemii koronawirusa i jak długo potrwa kwarantanna.

Źródło: Trojmiasto.pl

Slot

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Suntago Wodny Świat - największy zadaszony aquapark w Europie już otwarty

Podziel się opinią

Share
Slot