Trwa ładowanie...
d1c8fj4

Nowy trop dotyczący katastrofy lotniczej w Australii. Pomogło zdjęcie z aparatu

5 osób zginęło w lutym 2017 r. w katastrofie samolotu u wybrzeży Australii. Teraz na jaw wychodzą nowe fakty, które mogą pomóc lepiej zrozumieć przyczyny tej tragedii. Wszystko przez jedno zdjęcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ofiara uchwyciła ostatnie chwile samolotu przed katastrofą
Ofiara uchwyciła ostatnie chwile samolotu przed katastrofą (Facebook.com)
d1c8fj4

Richard Cousins, prezes firmy FTSE 100 należącej do Compass Group, zginął w lutym 2017 r. w Zatoce Jerozolimskiej niedaleko Sydney. Wraz z nim w samolocie byli jego synowie, Will i Edward, narzeczona Emma Bowden i jej córka Heather. Wszyscy zginęli na miejscu.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, samolot uderzył w wodę z dużą prędkością, pod dużym kątem i w ostrym przechyle na prawe skrzydło. Nie znaleziono jednak żadnych uszkodzeń wskazujących na zderzenie z ptakiem czy obiektem, które mogłoby doprowadzić do wypadku. Nie wykryto też uszkodzeń systemu sterowania i silnika. Przebadano paliwo, które okazało się dobrej jakości. Dotychczas nikt nie był w stanie odpowiedzieć, co tak naprawdę się wydarzyło. Jednakże zdjęcie znalezione w aparacie fotograficznym Richarda dało śledczym do myślenia.

d1c8fj4

Australijskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu zdradziło, że za sprawą zdjęcia katastrofa będzie analizowana pod kątem stanu zdrowia pilota. Specjaliści zajmujący się tym przypadkiem nie ujawniają jeszcze, który szczegół fotografii naprowadził ich na ten trop. Nowe wyniki śledztwa mają zostać opublikowane na początku 2019 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Katastrofa samolotu w RPA. Nagranie pasażera maszyny

d1c8fj4

Podziel się opinią

Share

d1c8fj4

d1c8fj4