Trwa ładowanie...
d20juu9

Obama uczy się pływać na kitesurfingu

Barack Obama z żoną Michelle spędzili rajski urlop na Karaibach. Na prywatnej, pilnie strzeżonej wyspie Richarda Bransona były prezydent USA uczył się pływać na kitesurfingu. Jak mu poszło?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obama uczy się pływać na kitesurfingu
(Virgin.com, Fot: Jack Brockway)
d20juu9

Należąca do miliardera wyspa Mosquito leży w archipelagu Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Choć Obamowie odwiedzili ją w ubiegłym tygodniu, to Branson dopiero teraz opublikował relację z prób Baracka Obamy na desce.

Nie jest tajemnicą, że Obama wcześniej uwielbiał surfować, ale przez ostatnie 8 lat prezydentury nie mógł tego robić, m.in. ze względu na bezpieczeństwo. Podczas urlopu na Karaibach ćwiczył kitesurfing pierwszy raz w życiu. Próbował swoich sił z latawcem przez dwa dni i świetnie mu szło.

d20juu9

- Ja zdecydowałem by w tym samym czasie nauczyć się foilboardingu (red. sport wodny z użyciem hydroskrzydła napędzanego latawcem i podłączonego do deski kitesurfingowej), więc obydwoje podjęliśmy przyjacielskie wyzwanie: kto nauczy się pierwszy wybranego przez siebie sportu wodnego? - opisuje Branson.

W finałowym starciu zdecydowali się sprawdzić, któremu z mężczyzn uda się dłużej utrzymać na wodzie. Okazało się, że to Obama jest lepszy - Branson przepłynął 50 m, a były prezydent USA był w stanie utrzymać się na wodzie przez 100 m. - Czapki z głów! Pogratulowałem mu zwycięstwa - przyznaje Branson.
Zobacz też: Wyspy Dziewicze - tu Barack Obama zabrał żonę na wakacje.

d20juu9

Podziel się opinią

Share
d20juu9
d20juu9