Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
wakacje

Od Vai po Myrtos. Najbardziej spektakularne greckie plaże

Biały piasek i lazurowa woda po zaledwie trzech godzinach lotu z Polski? Tak, to możliwe! Sprawdź, jakie plaże oferuje Grecja i zaplanuj urlop jeszcze dziś.

Płatna współpraca z marką Grecos
 Źródło: materiały partnera
d1r41pl
d1r41pl

Rodos: plaża Prasonisi

Ta plaża, a właściwie przylądek wraz z plażą, to miejsce nie tylko piękne, ale też niezwykle fascynujące. Prasonisi jest najdalej wysuniętym na południe fragmentem wyspy Rodos. Plażowiczom oferuje spektakularny widok na otwarte morze, a właściwie dwa morza – Śródziemne i Egejskie. Na horyzoncie stykają się więc trzy kolory błękitu: jasny, rozgrzany słońcem odcień nieba, ciemnoniebieska barwa wód Morza Egejskiego i idealny lazur Morza Śródziemnego.

W czasie zimowych miesięcy przylądek zamienia się w wyspę, a plaża – z powodu wzrostu poziomu wody – całkowicie znika. Prasonisi to lokacja szczególnie popularna wśród amatorów sportów wodnych: windsurfingu oraz kitesurfingu. Miłośnicy tych aktywności przylatują tu właściwie z całego świata, co czyni z tego zakątka doskonałe miejsce spotkań i obcowania z różnymi kulturami. Odpowiedni, sprzyjający wiatr i świetne fale tworzą idealne warunki do uprawiania sportów wodnych wszelkiego rodzaju. Chcesz spróbować, ale nie masz własnego sprzętu? Żaden problem. Na Prasonisi nie brakuje dobrze wyposażonych wypożyczalni sprzętu, a także szkół dla surferów.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Zachodnia część plaży, ta od strony Morza Egejskiego, wyróżnia się wyższymi falami, a wschodnia, otoczona wodami Morza Śródziemnego, jest spokojniejsza i cieplejsza.

d1r41pl

Sprawdź hotel z oferty Grecosa, który będzie świetną bazą wypadową na plażę Prasonisi i do urokliwego miasta Lindos.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Kos: Agios Stefanos

To plaża jak z pocztówki, wizytówka Kos, jedna z najbardziej znanych w Grecji. Stojąc na brzegu, ze stopami zanurzonymi w ciepłej morskiej wodzie, możesz zrobić zdjęcie kościoła św. Mikołaja na Kastri. Ten tradycyjny, niebiesko-biały kościółek jest z tego miejsca doskonale widoczny. To właśnie fotografie z tego punktu lądują w wielu przewodnikach o Kos.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Choć na półwyspie Kefalos nie brakuje pięknych plaż, to właśnie Agios Stefanos jest uważana za tę najbardziej wyjątkową. Miałki, delikatny piasek, płytka i czysta woda – w tym miejscu trudno się nie zakochać. Z plaży można dopłynąć (wpław lub rowerem wodnym) na maleńką wyspę Kastri. Jest to miejsce idealne do snorkelingu oraz uprawiania sportów wodnych, zaopatrzone w parasole i leżaki.

d1r41pl

Do plaży Agios Stefanos dojedziesz komunikacją zbiorową – autobusem w kierunku miasta Kefalos, które jest oddalone jedynie o 3 km od tego miejsca.

Sprawdź hotel z niesamowitymi basenami i odwiedź jedną z najpiękniejszych plaż w Europie.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Kreta wschodnia: plaża Vai

Ta plaża sprawi, że oniemiejesz. Według wielu osób Vai jest nie tylko jedną z najpiękniejszych plaż w Grecji, ale też na świecie. To właśnie tu nakręcono słynną reklamę batoników "Bounty".

d1r41pl

Jedną z największych atrakcji Vai – poza widokami, plażą i wodą – jest olbrzymi las palmowy, który rośnie tam naturalnie, pokrywając teren sięgający aż do plaży i linii brzegowej. Według oficjalnych danych na jego obszarze znajduje się ok. 6000 drzew. W cieniu palm można znaleźć przyjemną ochłodę i relaks podczas spacerów i plażowania. To niesamowite miejsce znajduje się na słabo zaludnionej części półwyspu, co daje plażowiczom poczucie intymności.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Najbliższe miasto – Sitia znajduje się ok. 24 km na zachód od Vai, a wioska Palekastro ok. 8 km na południe. Jeśli chcesz zobaczyć to cudowne miejsce, możesz skorzystać z oferty wycieczek lokalnych lub wynająć samochód i udać się tam na własną rękę.

d1r41pl

Sprawdź hotel, w którym nie tylko zrelaksujesz się na długiej, piaszczystej plaży i zrozumiesz, czym jest sztuka czerpania radości z życia, ale też skosztujesz wyśmienitej greckiej kuchni.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Kefalonia: plaża Myrtos

Myrtos to prawdziwa legenda. Ze względu na swoje niezwykłe położenie i turkusowo-lazurowy odcień morskiej wody jest uznawana za jedną z najbardziej widowiskowych greckich plaż. Znajduje się w zatoczce pomiędzy dwoma białymi klifami, które wyglądają jak z hollywoodzkiego filmu. Uwaga! Po wejściu na punkt widokowy można na chwilę stracić mowę i zapomnieć o całym świecie.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Myrtos była wielokrotnie nagradzana w różnych rankingach. Na plażę prowadzi łatwo dostępna asfaltowa droga, na której końcu znajduje się spory parking.

d1r41pl

Całą plażę pokrywają białe kamienie, zwane otoczakami, dzięki którym woda przybiera tak niezwykłe kolory. Z punktu widokowego wyglądają jak bielutki piasek, co robi niesamowite wrażenie.

Sprawdź hotel i spędź wspaniały czas na jednej z najpiękniejszych greckich plaż.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Na 11 greckich destynacji, w tym opisane powyżej, dotrzesz z lotniska Poznań-Ławica. Sprawdź wszystkie oferty na stronie GRECOS.PL.

Płatna współpraca z marką Grecos
d1r41pl
d1r41pl