Trwa ładowanie...

Odrodzone Pilsko - kultowa góra Polski

Wszystko wskazuje na to, że już 14 grudnia będzie można zabrać narty i pojechać do Korbielowa na odrodzone Pilsko - informuje "Dziennik Zachodni".

Odrodzone Pilsko - kultowa góra PolskiFot: GKor - Fotolia.com
d2ri3si
d2ri3si

Na kultowej wśród narciarzy górze, która dysponuje 23 kilometrami tras, w rekordowym tempie rośnie wyciąg narciarski z 4-osobowymi kanapami.

Prace ruszyły z końcem lipca. Aktualnie wyciąg jest montowany. Na ukończeniu jest budynek, w którym narciarze korzystać będą z punktów sanitarnych i gastronomii, gotowy jest także zbiornik, z którego woda będzie służyła do naśnieżania tras.

Dla Pilska ta inwestycja to przysłowiowy ostatni dzwonek, by przekonać do siebie narciarzy i skusić do przyjazdu właśnie do Korbielowa. W różnych częściach Beskidów w ostatnich trzech latach powstały nowe stacje narciarskie z wygodnymi kanapami (w Wiśle, Istebnej), inne są właśnie modernizowane (w Szczyrku). A przecież na polskich narciarzy od lat usilnie polują też Słowacy, kuszący dodatkowo kąpielami termalnymi - czytamy w gazecie.

d2ri3si

Ośrodek narciarski Korbielów - Pilsko położony w Beskidzie Żywieckim w odległości 23 km od Żywca zalicza się do czołówki rodzimych centrów narciarskich. Zbocza Pilska (1542 m n.p.m.) to najwyższa po Kasprowym Wierchu góra w Polsce przystosowana do uprawiania narciarstwa zjazdowego.

Bramki wyciągów zostały wyposażone w nowoczesny system kart zbliżeniowych. Atutem ośrodka jest imponujaca jak na polskie warunki różnica wzniesień - aż 770 metrów. Trasy usytuowane są na północnym zboczu Pilska, dzięki czemu ośrodek umożliwia uprawianie narciarstwa możliwe jest tu nawet w kwietniu.

d2ri3si
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ri3si