Trwa ładowanie...
d1uo8ip

Odszkodowania za opóźniony lot. Warunki ulegną zmianie

Agencja Routers informuje, że Unia Europejska zastanawia się nad wydłużeniem minimalnego czasu opóźnienia lotu, po którym pasażerowie mogą się ubiegać o odszkodowanie od przewoźnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Walka o odszkodowanie może nie być taka łatwa
Walka o odszkodowanie może nie być taka łatwa (Shutterstock.com)
d1uo8ip

Obecnie pasażerom należy się odszkodowanie w sytuacji, kiedy lot opóźniony został o przynajmniej 3 godziny (poza przypadkami niezależnymi od linii lotniczych). Aktualne przepisy regulowane są rozporządzeniem EU261.

Poszkodowani mogą ubiegać się o rekompensatę w wysokości od 250 do 600 euro (ok. 1000-2550 zł). Część krajów członkowskich UE nie jest jednak zadowolona z obowiązujących przepisów. Ich zdaniem liczba opóźnień i odwołanych lotów wciąż rośnie, a wraz z nimi kwoty, które muszą wypłacać pasażerom.

d1uo8ip

Duża część utrudnień jest jednak spowodowana czynnikami niezależnymi od linii lotniczych, za które przewoźnicy i tak muszą ponieść odpowiedzialność. Chodzi m.in. o strajki kontrolerów ruchu lotniczego w Europie Zachodniej.

Chorwacja zaproponowała utrzymanie kwot odszkodowań, ale za to wydłużenie minimalnego czasu opóźnienia, po którego upływie pasażerowie będą mogli ubiegać się o odszkodowanie. Na razie nie padła jednak żadna konkretna propozycja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zmiana dokonywała się po cichu przez 40 lat. Niepokojące odkrycie naukowców

d1uo8ip

Podziel się opinią

Share
d1uo8ip
d1uo8ip