Trwa ładowanie...

Oscarowy Vincent. Oto nowy krasnal we Wrocławiu

Na ul. Świdnickiej pojawił się krasnal. Ma upamiętniać zaangażowanie miasta oraz wrocławskich instytucji w powstanie filmu "Twój Vincent". Produkcja była nominowana do tegorocznego Oscara.

Share
Oscarowy Vincent. Oto nowy krasnal we Wrocławiu
Źródło: Facebook.com, fot: Krasnale.pl
d1l3ynm

Stolica Dolnego Śląska wzbogaciła się o kolejnego krasnala. Jego autorką jest Beata Zwolańska-Hołod. Rzeźba nawiązuje on do filmu Doroty Kobieli i Hugh Welchmana "Twój Vincent".

To pierwsza w historii światowego kina pełnometrażowa animacja malarska. Właśnie we Wrocławiu nakręcono część scen aktorskich oraz namalowano niektóre obrazy. "Twój Vincent" powstawał przy udziale miasta Wrocław i urzędu marszałkowskiego.

Ponad 450 krasnali

Małe figurki krasnoludków zaczęły pojawiać się na ulicach miasta w 2005 r. Ich zaistnienie w przestrzeni miejskiej można zawdzięczać działaczom antykomunistycznym. Umieszczali je na plamach farby na murach, powstałych po zamalowywaniu przez władze PRL-u napisów i haseł antysocjalistycznych. By je znaleźć, trzeba się schylić i dobrze się rozglądać.

d1l3ynm

Opiekunami krasnali są instytucje miejskie, partie polityczne, przedsiębiorstwa i osoby prywatne. Powstają m.in. w celach promocji miasta, reklamy przedsięwzięć biznesowych i w celach społecznych. We Wrocławiu organizowane są specjalne wycieczki szlakiem krasnali i wydawane broszurki dla turystów chcących połączyć odnajdywanie kolejnych figurek ze zwiedzaniem stolicy Dolnego Śląska.

Zobacz też: Tylko w WP. Reżyserka "Twojego Vincenta" opowiedziała o przygotowaniach do gali rozdania Oscarów

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1l3ynm

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l3ynm
d1l3ynm