Trwa ładowanie...
dxv7b2q

Ośrodek narciarski w Szczyrku już otwarty. Przeszedł gruntowną modernizację

Szczyrk Mountain Resort to nowa jakość w polskich górach. Po kompleksowej modernizacji wartej ponad 120 mln zł, którą przeprowadziła słowacka spółka Tatry Mountain Resort, jest jednym z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w naszym kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Słowacka firma TMR zmodernizowała ośrodek narciarski w Szczyrku za 120 mln zł
Słowacka firma TMR zmodernizowała ośrodek narciarski w Szczyrku za 120 mln zł (Tatry Mountain Resort)
dxv7b2q

Jeszcze w 2014 r. Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, zlokalizowany w Beskidzie Śląskim, na zboczach Małego Skrzycznego (1211 m n.p.m.) i Wierchu Pośredniego (1000 m n.p.m.), chylił się ku upadkowi. Drugie życie dała mu słowacka firma Tatry Mountain Resort, która odkupiła 23 km tras oraz 13 wysłużonych wyciągów.

W piątek 22 grudnia, po 3 latach gruntownej modernizacji, ośrodek został udostępniony turystom. Na narciarzy czekają poszerzone i wyprofilowane trasy oraz 3 nowe koleje linowe: 10-osobowa gondola na Halę Skrzyczeńską, a także dwie 6-osobowe "kanapy" z podgrzewanymi siedzeniami i osłonami przed wiatrem. Początkowe stacje znajdują się na Solisku, a górne na Hali Skrzyczeńskiej i Wierchu Pośrednim. Nowymi kolejkami na górę wyjedzie w ciągu godziny 12 tys. osób.

Słowacy stworzyli dużo bardziej wydajny system naśnieżania, dzięki któremu ośrodek jest w stanie pokryć śniegiem główne trasy, w pobliżu nowych kolejek, w ciągu 5 dni. Ponadto oddano do użytku nowy budynek z kasami, centrum informacyjnym, wypożyczalnią sprzętu, sklepem i przechowalnią. Są też darmowe parkingi na 1,3 tys. samochodów.

dxv7b2q

Niezwykłe i rzadkie zjawisko w Tatrach

W piątek uruchomione zostały 3 trasy "niebieskie", o łącznej długości ponad 6 km: oświetlona nr 3, a także 4 i 4a z Hali Skrzyczeńskiej oraz nowa nr 10 z Wierchu Pośredniego do Soliska. W okresie świątecznym dostępne będą trasy "czerwone" o numerach 1 i 7.

Dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena, od sezonu 2017/2018 klienci tych trzech ośrodków mogą korzystać ze wspólnego skipassu na 40 km zróżnicowanych tras. Po mieście między stacjami narciarskimi kursują co kwadrans darmowe skibusy.

dxv7b2q

Podziel się opinią

Share

dxv7b2q

dxv7b2q