Trwa ładowanie...

Ostrzeżenie dla mieszkańców i turystów. Ogromy pas wybrzeża wyłączony

Mieszkańcy, a także osoby przebywające obecnie w Trójmieście i okolicach, otrzymali 16 października alert RCB dotyczący zakazu wchodzenia do wody na plażach na odcinku Mechelinki - Westerplatte. To ponad 20 km odcinek wybrzeża. Wszystko z powodu niemieckiego niewybuchu.

W Zatoce Puckiej zalega niemiecki niewybuchW Zatoce Puckiej zalega niemiecki niewybuchŹródło: Gmina Kosakowo
d15jt7i
d15jt7i

"Uwaga! Jutro od godz. 8:00 do 17:00 neutralizacja niewybuchu miny morskiej. Zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich na odcinku Mechelinki-Westerplatte" - czytamy komunikat RCB.

Wydobycie miny z Zatoki Puckiej

O operacji poinformowała w niedzielę 15 października także kancelaria wójta gminy Kosakowo. Zasadniczy terminy to 17-18 października, ale wyznaczono też termin zapasowy - 24-25 października. Jest on konieczny, bo powodzenie tego typu operacji zależy od warunków pogodowych.

W związku z akcją wydobycia i unieszkodliwienia niewybuchu niemieckiej miny morskiej t. GC, która zalega w Zatoce Puckiej, zaleca się nie korzystać z plaż rozmieszczonych w strefie bezpieczeństwa. Wprowadzono także zakaz wchodzenia do wody.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Niezwykła atrakcja w Bieszczadach. "Liczymy na czadową zabawę"

Strefa bezpieczeństwa została wyznaczona wzdłuż linii brzegowej na odcinku: od plaży w Mechelinkach (włącznie) do plaży Gdańsk Westerplatte (włącznie) i wynosi aż 22 km.

d15jt7i

Operacja neutralizacji koordynuje Urząd Morski w Gdyni w zakresie działań na morzu oraz Pomorski Urząd Wojewódzki w zakresie działań w strefie brzegowej.

Bezpośrednim wykonawcą przedsięwzięcia jest wyspecjalizowana Jednostka Marynarki Wojennej (dTR 8 FOW).

Detonacja miny w Zatoce Gdańskiej

Przypomnijmy, że trzy lata temu saperzy Marynarki Wojennej podjęli minę morską z czasów II wojny światowej, która leżała przy wejściu do gdyńskiego portu. Udało się ją odholować w głąb Zatoki Gdańskiej i zdetonować.

d15jt7i

We wtorek, 16 czerwca 2020 r. od rana plaże w całym Trójmieście były zamknięte ze względów bezpieczeństwa. Służby mundurowe pilnowały ograniczeń wprowadzonych na dzień detonacji. Obowiązywał zakaz spacerów po plażach i kąpieli w morzu. Mieszkańcy centrum Gdyni mieli zakaz podchodzenia do okien.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d15jt7i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15jt7i