Trwa ładowanie...

Ostrzeżenie dla spacerowiczów. W sopockich lasach szykuje się polowanie na dziki

Odstrzał dzików ma być kontynuowany w ramach przeciwdziałania ASF (Afrykańskiemu Pomorowi Świń). Turyści spacerujący po okolicznych lasach powinni mieć na uwadze zagrożenie. Najbliższe polowanie zapowiedziano na czwartek 5 grudnia.
Share
W ciągu ostatnich trzech miesięcy leśniczy przyjęli ok. 100 zgłoszeń związanych z problemem sopockich dzików
W ciągu ostatnich trzech miesięcy leśniczy przyjęli ok. 100 zgłoszeń związanych z problemem sopockich dzikówŹródło: Shutterstock.com
daxq5rg

- Uważam, że leśniczy zachowują się nieodpowiedzialnie. Te odstrzały stanowią zagrożenie dla osób spacerujących po sopockich lasach, a poza tym u nas nie ma ASF, a więc dziki można wywozić. Zamierzamy więc wyłączyć Sopot z obwodu łowieckiego na drodze administracyjnej - skomentował sprawę prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Odmienne zdanie niż prezydent Sopotu ma w tej sprawie Nadleśnictwo Gdańsk. Leśniczy uważają, że jedyną skuteczną metodą przeciwdziałania ASF jest ograniczenie liczebności dzików na obszarach, które zagrożone są wystąpieniem choroby. Nadleśnictwo wystosowało oświadczenie, w którym odniosło się do problemu oraz komentarzy medialnych dotyczących polowań.

"Brak jest podstaw prawnych, by zakazać prowadzenia gospodarki łowieckiej, w tym odstrzałów redukcyjnych na wspomnianym obszarze (Ustawa z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie)" – cytuje portal "Esopot.pl". Faktem jest, że Nadleśnictwo Gdańsk polowań nie zaprzestanie, a najbliższego odstrzału dzików należy spodziewać się już niebawem, bo w czwartek 5 grudnia.

daxq5rg

W Trójmieście szczególną ostrożność zachować powinni mieszkańcy oraz turyści spacerujący po sopockich lasach. Zarówno dla własnego bezpieczeństwa, jaki dla uniknięcia wątpliwej "atrakcji", jaką jest widok postrzelonych zwierząt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Las na talerzu

daxq5rg

Podziel się opinią

Share
daxq5rg
daxq5rg