Trwa ładowanie...
d31dxsu

Palawan - najpiękniejsza wyspa świata

Zajmuje powierzchnię 12 tys. km, które obfitują w same rajskie zakątki. Filipińska wyspa Palawan w prestiżowym rankingu "Travel+Leisure" została uznana za najpiękniejszą na świecie. Polacy mieli nosa – właśnie tam powstała słynna wioska Arkadia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Palawan - najpiękniejsza wyspa świata
(Shutterstock.com, Fot: Alana Ozerova)
d31dxsu

Turkusowy kolor wody u brzegów wyspy kontrastuje z zalesionymi pagórkami na lądzie. Są tu najlepsze spoty nurkowe na świecie, rajskie plaże, jaskinie czy podziemna rzeka Puerto Princesa, uznawana za jeden z 7 Nowych Cudów Świata Natury. Wszystkie te miejsca sprawiają, że na urlopie można poczuć się jak w bajce.

Palawan znajduje się na zachodzie Filipin, a wraz z okolicznymi wysepkami tworzy prowincję o tej samej nazwie. Ma wydłużony i wąski kształt, a długość linii brzegowej wynosi 1959 km.

Shutterstock.com

Stolicą jest Puerto Princesa (nazywa się tak samo jak rzeka). Choć należy do największych miast na świecie, to daleko mu do słynnych metropolii. W mieście zachowane jest piękno krajobrazu, a ekologia stawiana jest na najwyższym miejscu.

d31dxsu

Polski akcent na Palawanie

Polacy od lat jeżdża na Palawan. Niektórzy nawet postanowili tam zamieszkać. To właśnie na wybrzeżu tej wyspy dwójka Polaków buduje wioskę Arkadia. Tomasz Kosiński i Gerard Majcher zamieszkali tam z rodzinami, a resztę domków budują dla turystów. Pisaliśmy o tym w WP Turystyka.

Facebook.com

Teraz przebywają na urlopie w… Polsce. Ale na Filipiny wracają niebawem – tam jest teraz ich dom. Na dzierżawionym przez nich terenie przy Panaguman Beach powstanie 26 domków. Wszystkie mają już swoich właścicieli, dlatego dla innych zainteresowanych Kosiński i Majcher szukają kolejnych działek.
Wakacyjny urlop. Jak skutecznie odpocząć?

d31dxsu

Podziel się opinią

Share

d31dxsu

d31dxsu