Trwa ładowanie...
d19j6u5

Państwo idealne: Unia Polsko-Gruzińska. Czy to możliwe?

Martyna, która mieszka w Gruzji ogłosiła na swoim profilu na Facebooku, że się zaręczyła. W tej radości wpadła na nietypowy pomysł i proponuje założenie Unii Polsko-Gruzińskiej. Jednocześnie przedstawiła dość obszerny plan współpracy i rozwoju kulturowego pomiędzy obydwoma krajami. Czy to mogłoby się udać?
Share
Gruzja zachwyca na każdym kroku
Gruzja zachwyca na każdym krokuŹródło: Getty Images
d19j6u5

Martyna z Gruzji, ogłosiła na Facebooku, że się zaręczyła, a jednocześnie i tym samym ogłosiła zawiązaniu Unii Polsko – Gruzińskiej. Internautka nawiązała do sytuacji międzynarodowej. Jej pomysł ma być alternatywą dla aktualnie trudnej sytuacji politycznej nie tylko w Polsce, ale na świecie. Dziewczyna przypomniała o protestach w Gruzji i w Polsce, a nawet w USA.

Państwo Polsko-Gruzińskie

"Stwórzmy Państwo Polsko-Gruzińskie. Gruzini w posagu wniosą chinkali, chaczapuri i zajmą się produkcją wina. My zabierzemy rosół, pierogi, chleb żytni i pokażemy im jak tak robić, żeby się nie narobić" – napisała na swoim profilu Martyna z Gruzji.

d19j6u5

Dziewczyna proponuje, aby w ramach wzajemnej współpracy i wymiany kulturowej pogrzeby robić po kaukasku, a wesela po polsku, choć jak zaznaczyła, wesela musiałyby być z "gruzińską nutą". Na zimową stolicę nowego tworu geopolitycznego, internautka zaproponowała Zakopane, na letnią - Batumi.

"Państwo stanie na filarach taniego paliwa, słonecznej pogody, pysznych pomidorów. Od Gruzinów nauczymy się nie śpieszyć, nie martwić. Polacy uczyć będą kultury pracy, pozytywnego kombinatorstwa, przedsiębiorczości" – namawia Martyna.

Jednocześnie na koniec postulatów dziewczyna zaznacza, że polityków absolutnie nie chce w swoim państwie, chyba, że w międzyczasie przebranżowią się.

d19j6u5

"Nie bierzemy też statuy w Świebodzinie, kryzysów ekonomicznych, narzekactwa, sporów i wścibskich sąsiadów. Wirusy też zostają za dębowym płotem" – napisała w poście na Facebooku.

Zobacz także: Restauratorzy mają żal. "Mamy nadzieję, że dzięki otwarciu uratujemy nasze rodziny"

Państwo idealne

Internauci, którzy widzieli post, są pomysłem zachwyceni.

"Jestem za, brzmi idealnie", "Dobry plan, przyłączam się do tej krainy szczęśliwości" - piszą jedni. "Super pomysł, idealne państwo", "Ja się będę ubiegać o obywatelstwo tego kraju!"- komentują inni. A ktoś kolejny, drąży temat dalej i pyta co trzeba zrobić, żeby zostać "obywatelem Sielankolandii"?

d19j6u5

Dyrektorka o powrocie dzieci do szkół. "Decyzja podjęta w momencie, kiedy jest duże zagrożenie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19j6u5

Podziel się opinią

Share
d19j6u5
d19j6u5