Trwa ładowanie...

Park wodny pod gołym niebem. Nowa atrakcja niedaleko Warszawy

W podwarszawskim parku Julinek powstaje nowoczesny park wodny pod gołym niebem. Na powierzchni 20 tys. m kw. znajdą się m.in. zjeżdżalnie, armatki i kurtyny wodne. Będzie to pierwsze tego typu miejsce w okolicy, a dzięki dostępnej na miejscu bazie noclegowej, atrakcja przyciągnie turystów z całej Polski.

Atrakcje wodne już są dostępne w Julinku, ale park wodny to będzie strefa pełna zjeżdżalni, armatek i basenów Atrakcje wodne już są dostępne w Julinku, ale park wodny to będzie strefa pełna zjeżdżalni, armatek i basenów Źródło: Materiały prasowe, fot: DAREK_LEWANDOWSKI
d2mvt5c
d2mvt5c

Park Julinek zlokalizowany jest na terenie dawnej bazy cyrkowej w Lesznie, ok. 30 km od Warszawy. Na obszarze prawie 30 ha dostępny jest szereg atrakcji, w tym m.in. największy w regionie park linowy, ścianka wspinaczkowa, wesołe miasteczko, kraina dmuchańców, pole do minigolfa czy ekologiczny plac zabaw.

W wakacje oferta Julinka zostanie rozszerzona o nowoczesny park wodny pod gołym niebem. To świetna informacja dla miłośników wodnych zabaw na świeżym powietrzu.

Atrakcje dla osób w każdym wieku

Już niebawem do dyspozycji turystów oddane zostaną takie atrakcje jak m.in. strefa basenowa poziomowana do głębokości 2 m, zjeżdżalnie o łącznej długości 167 m, kurtyny wodne czy armatki wodne. Na terenie parku znajdzie się także tzw. spray park, czyli strefa rekreacyjna z niewielką ilością wody, która zaprojektowana została w taki sposób, aby korzystać z niej mogły także dzieci z ograniczoną mobilnością.

d2mvt5c

- Jesteśmy przekonani, że park wodny w Julinku stanie się dużym hitem wśród odwiedzających w każdym wieku. To pierwsza tego typu atrakcja w okolicy. Idealna na szybki wypad z miasta na krótkie wakacje – będzie można tutaj wypocząć na leżaku, ale też rozerwać się i spędzić aktywnie czas, pływając i korzystając np. ze zjeżdżalni – mówi Karina Jarecka, kierownik działu marketingu Julinek Park.

Łączna powierzchnia całego Parku Wodnego wraz z otoczeniem wynosi 20 tys. m kw. Na terenie obiektu znajduje się także duży, wygodny, bezpłatny parking oraz pięć punktów gastronomicznych z różnorodną kuchnią.

Źródło: Materiały prasowe
Zjeżdżalnie w parku wodnym w Julinku zachwycą każdego
d2mvt5c

Z myślą o środowisku

Co ciekawe, dzięki systemowi sedymentacji – samowolnego opadania na dno fizycznych zabrudzeń, otwarcie parku wodnego nie wpłynie znacząco na ilość eksploatowanej wody w całym obiekcie. Jak informują jego menadżerowie, po odpowiednim procesie oczyszczania będzie ona wykorzystana do podlewania roślinności, której w Julinku nie brakuje.

Ale to nie koniec proekologicznych rozwiązań. Woda znajdująca się w tzw. "nogomyjkach" będzie wykorzystywana do spłukiwania toalet. Duża część zapotrzebowania w energię elektryczną została oparta na panelach fotowoltaicznych. "Mowa tutaj o pokryciu całości mocy wykorzystywanej w części gospodarczej obiektu" - czytamy w komunikacie prasowym. Fotowoltaika jest w stanie wspierać także cały system technologii basenów w Julinku. Aż 30 proc. energii wykorzystywanej w parku wodnym pochodzi z OZE.

– Projektując park wodny w Julinku chcieliśmy pogodzić dobrą zabawę, z której słynie to miejsce, z proekologicznym podejściem do planety, poszanowaniem roślinności, której w otoczeniu parku nie brakuje. Postawiliśmy na maksymalną oszczędność wody oraz wykorzystanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Zależało nam na zaprojektowaniu miejsca, w którym każdy – niezależnie od wieku – będzie czuł się dobrze, znajdzie dla siebie coś ciekawego oraz chętnie będzie tu wracał – mówi Maciej Zębik, projektant Parku Wodnego w Julinku.

d2mvt5c

Z naszych informacji wynika, że termin otwarcia parku ma być podany w tym tygodniu. Wtedy poznamy również ceny biletów. "Czekamy z niecierpliwością na otwarcie" - piszą na FB obiektu podekscytowani internauci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Jedziemy na wakacje. Dubaj.

d2mvt5c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mvt5c