Trwa ładowanie...

Paryż – pływająca siłownia będzie nową atrakcją?

Włoscy architekci z biura Carlo Ratti Associati zaprezentowali projekt, który rozpala wyobraźnię wszystkich zakochanych w Paryżu i zdrowym trybie życia. Pływająca po Sekwanie siłownia ma być napędzana energią ludzką, wytworzoną w trakcie wykonywania wysiłku fizycznego na pokładzie.

Paryż – pływająca siłownia będzie nową atrakcją?Źródło: www.carloratti.com, fot: Carlo Ratti Associati
d3tlrau
d3tlrau

Projekt przezroczystej szklanej bańki luźno nawiązuje do designu statków wycieczkowych Bateaux Mouches, które od początku XX w. pływają po Sekwanie, dając turystom możliwość poznawania Paryża z zupełnie innej strony. Nowa koncepcja biura włoskiego biura architektonicznego Carlo Ratti Associati również umożliwia podziwianie widoków miasta, przy czym walory turystyczne pozwala łączyć ze zdrowotnymi.

www.carloratti.com
Źródło: www.carloratti.com, fot: Carlo Ratti Associati

Opracowany we współpracy m.in. z wiodącym producentem przyrządów do ćwiczeń Technogym, projekt pływającej siłowni zakłada wykorzystanie maszyn nowej generacji, które energię generowaną podczas treningów przekształcą na napęd „łodzi. Jeżdżąc na rowerkach lub ćwicząc na orbitreku, entuzjaści fitnessu będą jednocześnie spalać tłuszcz i zasilać tę niezwykłą „amfibię”.

Paryska siłownia, która pomieści 45 osób, ma być dostępna przez cały rok. Specjalne ekrany będą informować trenujących, ile energii wytworzyli i jakie warunki środowiskowe panują aktualnie na rzece (dane będą zbierane w czasie rzeczywistym za pomocą zamontowanych na pokładzie czujników). Lubimy takie ekologiczne rozwiązania, a wy?

d3tlrau
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tlrau