Trwa ładowanie...

Paryż. Podróżni utknęli na lotnisku. "Jak długo możesz spać na podłodze?"

Na lotnisku Charles'a de Gaulle'a w Paryżu utknęło 26 Algierczyków. Podróżni zostali w strefie tranzytowej, wracając z Wielkiej Brytanii. Mimo negatywnych wyników testów linie lotnicze Air Algieria nie chciały wpuścić ich na pokład. Pasażerowie od 3 tygodni śpią na krzesłach i podłodze.

Share
Lotnisko Charles'a de Gaulle'a w Paryżu - zdjęcie ilustracyjne
Lotnisko Charles'a de Gaulle'a w Paryżu - zdjęcie ilustracyjne Źródło: Getty Images
d3m357c

Pasażerowie zostali zatrzymani 26 lutego na lotnisku Charles'a de Gaulle'a, podczas próby wejścia do samolotu linii Air Algieria. Personel lotniska poinformował ich, że ze względu na obostrzenia nałożone przez rząd Algierii na podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii, nie zostaną wpuszczenia na pokład.

Paryż - podróżni śpią na krzesłach i podłodze

Tym sposobem utknęli w strefie tranzytowej lotniska. Wśród nich znajdują się dzieci i osoby starsze. - Tu jest okropnie. Jak długo możesz spać na podłodze, zanim pękniesz? Dwa tygodnie, trzy tygodnie, cztery? - mówi w rozmowie z BBC anonimowy mężczyzna, będący członkiem grupy. Podróżni śpią na krzesłach i podłodze.

Przewoźnik początkowo zaoferował poszkodowanym bony żywnościowe i bilety powrotne do Londynu. Podróżni odmówili jednak powrotu do Wielkiej Brytanii, a władze Algierii nie zamierzają ustąpić i wpuścić obywateli do kraju. Personel francuskiego lotniska jest bezradny wobec zaistniałej sytuacji.

Paryż - podróżni chcą wjechać do Algierii

Podróżni twierdzą, że mają ważne powody osobiste, aby wjechać do Algierii. Jeden z pasażerów poinformował, że zrezygnował z mieszkania i pracy w Wielkiej Brytanii, by polecieć do żony chorej na COVID-19. O wpuszczenie do kraju grupy uwięzionej na lotnisku apelowali nawet przedstawiciele algierskiej diaspory we Francji.

d3m357c

Zaistniała sytuacja jest wynikiem rygorystycznej polityki zagranicznej, jaką prowadzi algierski rząd. Kraj zawiesił większość połączeń lotniczych i morskich oraz zatrzymał wielu swoich obywateli za granicą.

Źródło: "BBC"

Rzeczny "potwór" z Sekwany. Sensacja w Paryżu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3m357c

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m357c
d3m357c