Trwa ładowanie...
dgwxlwz

Perła Morza Jońskiego. Wymarzone wakacje w zasięgu ręki

Powoli zaczyna się sezon wakacyjny, a to oznacza że czas pomyśleć o urlopie. Ofert jest sporo, dlatego warto dobrze zastanowić się nad destynacją. Na szczęście łatwo znaleźć miejsce, które oferuje wspaniałą pogodę, urozmaicone plaże, a przy tym nie jest drogie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kerkyra to miasto, które nigdy nie śpi
Kerkyra to miasto, które nigdy nie śpi (Shutterstock.com)
dgwxlwz

Grecja wydaje się pod tym względem idealnym wyborem. Hotele o dobrym standardzie, długie i piaszczyste plaże oraz ciepłe, lazurowe wybrzeże przyciągają rocznie prawdziwe rzesze turystów. Wybierając się na urlop na jedną z greckich wysp nie trzeba martwić się o pogodę. Deszcze występują tam bardzo rzadko, a temperatura w miesiącach letnich wynosi około 25-30 stopni.

Na poznawanie malowniczych zakątków Grecji warto wybrać się nie tylko latem. Zarówno późną wiosną, jak i wczesną jesienią temperatura jest na tyle wysoka, że woda jest przyjemnie ciepła. Greckie plaże to doskonałe miejsce dla amatorów sportów wodnych. Osoby, które nie przepadają za otwartym morzem, mogą skorzystać z jednego z wielu parków wodnych, które znajdują się przy największych wyspiarskich kurortach.

Żeglowanie i nurkowanie z żółwiami

Wyspa na Morzu Jońskim, położona na północ od Kefalonii i Itaki stanowi doskonałe miejsce na wakacyjny urlop. Ze względu na położenie deszcz pada tam nieco częściej niż na pozostałych wyspach, jednak największe natężenie przypada zwykle po sezonie – w listopadzie i grudniu. Letnie deszcze to rzadkość i znikają równie szybko jak się pojawiają.

Średnia temperatura wody w miesiącach letnich wynosi około od 20 do 25 st. C. To czyni z Korfu doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych oraz żeglarstwa. W dodatku okoliczne rafy przyciągają wielu amatorów nurkowania. Wśród wód oblewających Korfu można znaleźć zarówno podwodne jaskinie, jak i spoczywające na dnie wraki statków. W okolicy Laguny Korission na zachodnim wybrzeżu Korfu można również znaleźć żółwie morskie.

Shutterstock.com

Na pograniczu Grecji i Italii

Korfu to jednak nie tylko plaża i woda, ale również klimatyczne miejscowości, przypominające raczej włoskie miasteczka niż charakterystyczne dla Morza Egejskiego białe domki z niebieskimi okiennicami. Najważniejszym miastem wyspy jest położona w centralnej części wschodniego wybrzeża Kerkira. Spacer wąskimi uliczkami największego miasta na wyspie powinien być obowiązkowym punktem każdej wycieczki. Możesz znaleźć tam wszystko, począwszy od barów i klubów, a na restauracjach oferujących lokalne przysmaki kończąc. Warto wstąpić do jednej z okolicznych cukierni i skosztować pysznych ciasteczek przygotowanych na bazie lokalnego przysmaku - tymiankowego miodu.

Agios Gregorios to natomiast miejsce, w którym można odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i całonocnych imprez. To miejscowość, którą wybierają przede wszystkim rodziny z dziećmi. Na plażach łatwiej o znalezienie zacisznego zakątka, a malowniczy krajobraz dopełniają zielone wzgórza, na których rozciągają się gaje oliwne.

dgwxlwz

Podziel się opinią

Share

dgwxlwz

dgwxlwz