Trwa ładowanie...

Pewna pogoda przez cały rok i tanie loty z siedmiu polskich miast. Nowy hit wśród Polaków

Z danych Maltańskiej Organizacji Turystycznej wynika, że w pierwszych ośmiu miesiącach bieżącego roku Maltę odwiedziło ponad 103 tys. turystów z Polski. Porównując ten wynik z analogicznym okresem roku 2019 - rekordowego dla maltańskiej turystyki - jest to wzrost o aż 48 proc. - Polska jest przykładem sukcesu naszej obecności na wschodnioeuropejskim rynku turystycznym - mówi John Mary Attard, regionalny dyrektor biura MTA w Warszawie.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Malta kusi pięknymi widokamiMalta kusi pięknymi widokamiŹródło: Getty Images, fot: Balate Dorin
de0u07y
de0u07y

Dynamika wzrostu zainteresowania Maltą wśród Polaków jest faktycznie imponująca. Przez cały ubiegły rok ten śródziemnomorski kraj odwiedziło w sumie 143 tys. Polaków. Już wiadomo, że ta liczba w tym roku będzie znacznie wyższa.

Całoroczny kierunek dostępny z siedmiu polskich miast

Nie bez znaczenia jest fakt, że Malta to kierunek całoroczny, do którego można dolecieć z aż siedmiu lotnisk w Polsce: Warszawy, Modlina, Wrocławia, Krakowa, Gdańska, Katowic i Poznania. Podróż trwa tylko ok. trzech godzin.

Ale to nie koniec. John Mary Attard, regionalny dyrektor biura MTA w Warszawie zapowiedział, że trwają dalsze prace nad wzmocnieniem rozpoznawalności Malty w naszej części Europy. Malta rozwija siatkę partnerstw z touroperatorami oraz pracuje nad nowymi połączeniami z liniami lotniczymi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Jak wygląda życie na Malcie? "Najtrudniejsze było pierwsze lato”

Polacy pokochali Maltę

Regionalne biuro MTA w Warszawie podpisało właśnie umowę o współpracy z serwisem internetowym Wakacje.pl. Celem tej kooperacji jest zwiększenie zainteresowania Wyspami Maltańskimi w sezonie jesienno-zimowym.

de0u07y

- Polska jest przykładem sukcesu naszej obecności na wschodnioeuropejskim rynku turystycznym. Pozytywne wyniki osiągnięte na nim pomogły nam w dalszych wysiłkach na rzecz zwiększenia dywersyfikacji oraz rozwiązania kwestii sezonowości - wyjaśnia John Mary Attard. - Na tych rynkach zawsze jest miejsce na wzrost, szczególnie w miesiącach zimowych. Wierzymy, że dzięki temu porozumieniu uda się zwiększyć naszą rozpoznawalność, co z kolei przełoży się na liczbę odwiedzających z Polski, która będzie nadal rosła w najbliższych latach.

Malta to kierunek wybierany przez polskich turystów zarówno latem, jak i w okresie jesienno-zimowym. - Potwierdzają to statystyki. W ubiegłym roku Polska znalazła się w pierwszej piątce państw, których mieszkańcy najliczniej odwiedzali Maltę, a to zainteresowanie wciąż rośnie - mówi Katarzyna Walczak, dyrektor marketingu i członek zarządu Wakacje.pl. - Jednym z magnesów przyciągających podróżnych do tego kraju jest z pewnością jego położenie w basenie Morza Śródziemnego, gwarantujące sprzyjającą pogodę również w tych miesiącach, w których w Polsce słońca brakuje.

Malta z lotu ptaka Adobe Stock
Malta z lotu ptakaŹródło: Adobe Stock, fot: ©ingusk - stock.adobe.com
de0u07y

Więcej miejsc w samolotach na Maltę

Z danych MTA wynika, że Polacy odwiedzają Maltę przez cały rok, zazwyczaj w celu spędzenia krótkiego urlopu, rodzinnych wakacji, nauki języka angielskiego lub też aktywnego wypoczynku.

- Polska jest obecnie najbardziej dynamicznie rozwijającym się rynkiem dla turystyki przyjazdowej na Maltę. Nasz kraj zyskuje na popularności wśród Polaków nie tylko ze względu na klimat i atrakcyjne ceny, ale także stale rosnącą liczbę połączeń między tymi krajami. - mówi Carlo Micallef, dyrektor generalny Maltańskiej Organizacji Turystycznej. - Nadchodząca zima przyniesie duży wzrost liczby miejsc w samolotach dwóch linii lotniczych latających na Maltę z Polski. Zwiększy to wartość Malty jako miejsca przyjaznego rodzinom i atrakcyjnego cenowo, zwieńczonego wspaniałą śródziemnomorską gościnnością.

Stolica Malty - Valletta to punkt obowiązkowy podczas wizyty w tym kraju Adobe Stock
Stolica Malty - Valletta to punkt obowiązkowy podczas wizyty w tym krajuŹródło: Adobe Stock

Ile kosztują wakacje na Malcie?

Wycieczki na Maltę to obecnie hit cenowy. Na tydzień ze śniadaniami można polecieć już od 838 zł.

de0u07y

Jeśli zdecydujemy się na podróż na własną rękę, to loty można zarezerwować od 250 zł w dwie strony. Nocleg dla dwóch osób za dwie noce można zarezerwować od ok. 200 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

de0u07y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de0u07y