Trwa ładowanie...
d2rp61l

PKP Intercity świętuje 100-lecie niepodległości Polski. Na tory wjechały biało-czerwone pociągi

Kolejny przewoźnik włączył się w obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. 20 lokomotyw należących do PKP Intercity zdobi biało-czerwona grafika z hasłem "Niepodległa". Slogan ten będzie również widoczny na 60 innych pociągach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na tory wyjechały pierwsze biało-czerwone pociągi PKP Intercity
Na tory wyjechały pierwsze biało-czerwone pociągi PKP Intercity (PKP Intercity)
d2rp61l

Najpierw Polskie Linie Lotnicze, a teraz Polskie Koleje Państwowe pokazują pasażerom, że włączają się w obchody jubileuszu odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W narodowych barwach pojawi się 6 maszyn EU44, czyli popularnych Husarzy oraz 14 pojazdów typu EP09. Pierwsze z nich można już spotkać na torach. Oklejone lokomotywy są wykorzystywane do obsługi połączeń nie tylko w Polsce, ale też za granicą, m.in. na trasach: Warszawa – Poznań – Berlin, Trójmiasto – Bydgoszcz – Poznań – Berlin, Trójmiasto – Warszawa – Kraków, Przemyśl – Kraków – Opole – Wrocław.

Specjalne naklejki z haslem "Niepodległa" (to cyfrowo odświeżony rękopis Józefa Piłsudskiego.) zostały też umieszczone na 60 innych popularnych pociągach. Są to: Pendolino, PesaDART oraz Flirt.

PKP Intercity
Podziel się

– Polska kolej od zawsze odgrywała znaczącą rolę w naszym kraju, dlatego tym cenniejsza jest rola PKP Intercity w przypominaniu wiekopomnych wydarzeń sprzed stu lat, zarówno w Polsce, jak i za granicą – powiedział na konferencji Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

PKP Intercity
Podziel się

PKP Intercity planuje jeszcze inne akcje związane z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, choć są one w dalszym ciągu trzymane w tajemnicy. Mają być niespodzianką.

d2rp61l

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: PKP szykuje się na inwestycyjny skok. Liczba pasażerów już rośnie w zawrotnym tempie

d2rp61l

Podziel się opinią

Share

d2rp61l

d2rp61l